18:24 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
47 0 0

Ukraina endine välisminister Pavel Klimkin, kes Vladimir Zelenskõi tehtud ümberkorralduste tagajärjel sõna otseses mõttes töötuks jäi, jälgib tähelepanelikult Venemaa presidendi Vladimir Putini tegevust.

TALLINN, 17. november – Sputnik. Donbassis asuvate vastasjõudude lahutamine oli Venemaa riigipea Vladimir Putini jaoks järjekordne edu, ütles Ukraina endine välisminister Pavel Klimkin, kunagine Porošenko meeskonna üks võtmetegelasi, kelle uus president Vladimir Zelenskõi tagandas.

Ukraina eksvälisminister jagas oma arvamust Putini edust "Kanal 24-s". "Kahjuks on ta väga edukas. See edu tuleb veel realiseerida, kuid sümboolselt on see olemas. Edu peitub vägede tagasitõmbamises," teatas Klimkin.

Sputnik Eesti juba kirjutas, et "Steinmeieri valemi" elluviimiseks leppisid Kiiev Donetski ja Luganski rahvavabariikide võimudega kokku vägede tagasitõmbamises Zolotoje ja Petrovskoje asulatest. See meede oli ka "Normandi neliku" kohtumise tingimuseks.

Военнослужащие Народной милиции ДНР покидают свои позиции у села Петровского
© Sputnik / Сергей Аверин
Donetski Rahvavabariigi sõjaväelased lahkuvad positsioonilt Petrovskoje küla lähedal

Praeguseks on mõlemas külas vägede väljaviimine lõpule viidud, nüüd on OSCE kontrolli all olevad sõjaväelased hakanud demarkeerimisjoone lähedal asuvaid territooriume demineerima.

"Steinmeieri valemi" kohaselt jõustub teatavates Donetski ja Luganski piirkondades kohaliku omavalitsuse erikorra seadus ajutiselt valimispäeval ja pidevalt pärast valimistulemuste aruande avaldamist OSCE poolt.

Venemaa president Vladimir Putin ja tema Ukraina kolleeg Vladimir Zelenskõi kohtuvad 9. detsembril Pariisis "Normandia formaadi" raames. Kokkusaamisel osalevad ka Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

Ukraina riigipea jaoks on need esimesed läbirääkimised "Normandia formaadis" ja esimene isiklik kohtumine Putiniga.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Donbassis hakati vägesid tagasi tõmbama: kas oodata on "Normandia neliku" kohtumist
Kuues sõja-aasta: ÜRO hinnang Donbassis hukkunud tsiviilisikute arvule
Tagid:
Normandia nelik, Vladimir Putin, Donetski RV, Pavlo Klimkin, Ukraina

Peamised teemad