12:16 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
Provokatsioonid Mustal merel (60)
60 0 0

Aasta eest kinni peetud Ukraina sõjalaevade üleandmine Kiievile annab märku leppimispüüdest, teatas Krimmi parlamendi rahvadiplomaatia ja välissuhete komisjoni esimees Juri Gempel.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Varem on allikas poolsaare jõustruktuurides teatanud, et soomuskaatrid Berdjansk ja Nikopol ning puksiirlaev Janõ Kapu lahkuvad peatuskohast Kertšis nende üleandmiseks Ukraina osapoole neutraalvetes.

Provokatsioon Kertši väinas
© Фото : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

"See on loogiliselt õige otsus ja tõsine märk Ukraina ametivõimudelt eesotsas presidendiga. See on Venemaa Föderatsiooni tõsine samm heanaaberlike partnerlussuhete arendamiseks ning märguanne rahvusvahelistel päevateemadel ühise arusaama otsimisest," lausus Gempel RIA Novostile.

Ta märkis ühtlasi, et ootab Kiievilt vastusamme, millest üheks võiks kujuneda Põhja-Krimmi kanali kaudu Dnepri veevarustuse taastamine.

Provokatsioon Kertši väinas

2018. aasta 25. novembril rikkusid Ukraina mereväe laevad Berdjansk, Nikoopol ja Janõ Kapu Venemaa riigipiiri ja sooritasid mitme tunni vältel ametivõimude seaduslikke nõudmisi eirates ohtlikke manöövreid.

Seepeale süüdistas Kiiev Moskvat agressioonis. Vladimir Putin nimetas juhtunut aegsasti ette planeeritud provokatsiooniks seoses Petro Porošenko madala reitinguga toonaste presidendivalimiste eel. 

© Sputnik / Екатерина Кейзо
Soomuskaatrid Berdjansk ja Nikopol ning puksiirlaev Janõ Kapu lahkuvad peatuskohast Kertšis

Tänavu 7. septembril anti riigipiiri rikkunud sõjaväelased vahistatud ja süüdi mõistetud isikute samaaegse vabastamise kokkulepete raames Ukrainale üle.

Lugege lisaks:

Teema:
Provokatsioonid Mustal merel (60)

Samal teemal

Krimm lükkas tagasi ENPA nõudmised seoses Kertši sündmustega
USA ei leia Kertši väina meresõiduvabaduse testijaid
Tagid:
soomuskaatrid, Kertš, Krimm, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad