08:10 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
56 0 0

Siberi juhtimisinstituudi politika- ja välissuhete osakonna dekaan Sergei Kozlov kommenteeris raadiole Sputnik Bundestagis kõlanud ettepanekut kehtestada vastusena katsele takistada Nord Stream 2 ehitust USA enda suhtes sanktsioonid.

TALLINN, 18. november — Sputnik.  Sergei Kozlovi arvates ei tasu "süsteemiväliste" Euroopa erakondade avaldusi, isegi kui neil on kohti parlamendis, eriti tõsiselt võtta.

Üldiselt peab ta nii Saksamaa kui ka teiste Euroopa riikide poolt vastusanktsioonide kehtestamise tõenäosust USA-poolsete sanktsioonide kehtestamise korral üpris väikeseks.

"Aga ka ameeriklaste sanktsioonide kehtestamine Euroopa riikide suhtesm kes on nõustunud Nord Stream 2 projektis osalema, ei ole samuti eriti tõenäoline, sest USA ei ole praegu valmis oma partneritega järjekordset kaubandussõda pidama," leiab politoloog.

Selle põhjuseks nimetas Sergei Kozlov juba kõigil rinnetel kulgevat USA ja Hiina kaubandussõda.

Seda, et Euroopoale ei ole ameeriklaste veeldatud maagaasi tarvis, väitis RIA Novostile antud intervjuus Bundestagi saadik, vasakpoolsete fraktsiooni Die Linke ametlik esindaja välispoliitilistes küsimustes Alexander Noah.

Tema arvates peavad Euroopa Liit ja Saksamaa kehtestama vastusanktsioonid juhul, kui Washington asubki rakendama oma lubatud meetmeid Nord Stream 2 projektis osalevate ettevõtete vastu.

Депутат бундестага от партии Левые Александр Ной
© Sputnik / Александр Натрускин
Bundestagi saadik erakonnast Die Linke Alexander Noah

"Me kutsume üles USA suhtes vastusanktsioone rakendama. Tuleb muidugi hoolikalt läbi mõelda, kuidas need vastusanktsioonid võiksid välja näha, aga juhul, kui USA kehtestab sanktsioonid Saksamaa või Šveitsi ettevõtetele, kes gaasijuhtme Läänemerre paigaldamises kaasa löövad, siis peab kas Euroopa Liit või Saksamaa kehtestama vastavad, USA kaupu või importi puudutavad vastusanktsioonid," väitis sakslasest parlamendisaadik.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et gaasijuhe Nord Stream 2 näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani.

Nord Stream 2 vastu on meelestatud USA, kes tahab oma veeldatud maagaasi Euroopa Liidule müüma hakata, aga ka Poola ja Baltimaad, nimetades seda projekti poliitiliseks.

Venemaal ja Saksamaal on korduvalt rõhutatud, et kõnealust gaasitrassi käsitletakse üksnes äriprojektima.

Lugege lisaks:

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Poola ei saa Nord Stream 2 kritiseerides aru, et see rong on juba läinud
Tagid:
USA, sanktsioonid, Venemaa, Nord Stream 2, Euroopa Liit

Peamised teemad