10:24 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Poliitika
lühendatud link
11020

Venemaa suursaatkonnas sedastati, et endine Eesti Kaitseväe juhataja, erukindral Ants Laaneots, kes kõneleb Venemaa valmistumisest mingisuguseks "agressiooniks", vaatab maailma jätkuvalt läbi tanki piiluava.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Venemaa Suursaatkond Eestis soovitas Riigikogu Venemaa Riigiduumaga parlamendisuhete arendamise saadikuterühma liikmel erukindral Ants Laaneotsal tegelda saadikutööga, aga mitte hirmutada teisi väidetega mingisugusest Venemaa poolt kavandatavast agressioonist.

Laaneotsa poolt Läti televisiooni otsesaates öeldut kommenteerides märkisid diplomaadid, et kindral näeb nähtavasti pikkade aastate vältel Nõukogude armee teenistuses omandatud harjumusest maailma jätkuvalt läbi tanki piiluava. "Meenuvad kuulsa Kozma Prutkovi sõnad: "Iga spetsialist sarnaneb igemepõletikuga – kogu tеma priskus on vägagi ühekülgne," tõdeti saatkonnas analoogiat," tõdeti saatkonnas analoogiat.

Saatkonnast soovitati Ants Laaneotsal "tankist välja ronida" ja naasta oma praeguste parlamendikohustuste täitmisele, sealhulgas Venemaa Riigiduumaga parlamendisuhete arendamise saadikuterühma liikmena, "kelleks ta, nagu võib eeldada, registreerus ilma vähimagi sunnita."

"Nimelt sellel sügavalt rahumeelsel tegevusväljal leidub avaraid võimalusi ennast teostada, mis märksa enamal määral vastaks meie mõlema riigi huvidele," konstateeriti Venemaa saatkonnas.

Läti televisiooni otsesaates "Täpid i peal" esinedes kritiseeris Laaneots Läti relvajõude, nentides nende arvulist nappust ja suutmatust sellele vastu seista, "mida idanaaber võib ette võtta".

Kusjuures Venemaa küsimust puudutades oletas Laaneots, et Venemaa ümberrelvastumine võib olla seotud valmistumisega "teatavaks agressiooniks".

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, on Moskvas küll korduvalt rõhutatud väidetavalt eksisteeriva "Vene ohu" asjus esitatud avalduste ohtlikkust. Venemaa juhtkond ei väsi väitmast, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei tungi kunagi kallale mitte ühelegi NATO riigile ning kõik väited Venemaa võimalikust "agressioonist" on üksnes ettekäändeks, et suurendada alliansi sõjalist kohalolekut Venemaa Föderatsiooni piiridel.

Samas on Venemaa välisminister Sergei Lavrov märkinud, et Läänemere piirkonnas ei ole mingisuguseid ohte, mis õigustaksid selle ala militariseerimist. Tema sõnul ei ole Balti riigid pärast NATO-ga liitumist oma Venemaa-vastaseid väljaütlemisi ja Venemaa-vastast poliitikat sugugi mitte tagasi tõmmanud, vaid on sisuliselt saanud üheks läänemaailma eestvedajaks russofoobia osas.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa saatkond: Tallinnas ei nähta positiivseid muutusi ELi ja Venemaa suhetes
Vene saatkond tuletas meelde tähtsat kuupäeva Eesti ajaloos
Venemaa saatkond saatis välisministeeriumile mälestusmärgi lammutamise pärast noodi
Tagid:
Läti, Eesti, poliitika, Ants Laaneots, Venemaa suursaatkond

Peamised teemad