09:12 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Poliitika
lühendatud link
20

Politoloog Eduard Tinn leiab, et Venemaa vajab kindlat keskvõimu ja tugevat armeed oma suveräänsuse säilitamiseks. Maailmas, kaasa arvatud Euroopa riikides ja USA-s tegeliku demokraatia puudumise taustal ei tundu mis tahes etteheited Moskvale sugugi tõsiseltvõetavad.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Tänu oma territooriumi suurusele ning sellel elavate rahvaste ja rahvuste arvukusele on Venemaa alati vajanud tsentraliseeritud võimu ja sõjalise jõu toetamist, leiab Eesti politoloog Eduard Tinn.

Tema sõnul on kaasaegne Euroopa täielikus ummikseisus – kultuurilises ja ideoloogilises ummikus. Olgugi et majanduslikult püsib ta veel kuidagiviisi pinnal. Aga üle maailma marssiv globalistlik, liberaalne teooria on riikide edasisele arengule üha suuremaks ohuks.

Eduard Tinn märkis, et vabad demokraatlikud valimised, mida Euroopa trumbiks arvatakse, on ammuilma formaalseks muutunud. Niisama formaalsed on arutlused demokraatia rakendamisest moslemimaade, Aafrika ja Aasia riikide puhul.

"Ja ka USA-s ei ole täna enam mingit demokraatiat. Vorm on alles jäänud, kuid sisu pole enam vastav," on Tinn veendunud.

Tema arvates on kõik need protsessid pisut keerulisemad kui ette kujutatakse ja venevastasest ideoloogiast huvitatud võivad alati leida, milles Venemaad süüdistada. Aga sedavõrd hiiglasliku territooriumiga riigis nagu Venemaa Föderatsioon lihtsalt peab olema tugev keskvõim, toimiv võimuvertikaal ja tugev armee.

"Siis saavad venelased olla rahulikud, et keegi neid ei anasta ja nad säilitavad oma suveräänsuse," on Eduard Tinn kindel. Venemaa eripära vastab kõigiti võimalusele seada riigis sisse impeeriumi eeskuju järgi rahvusteülene riigivõim ja see ei õigusta kohe kindlasti mis tahes võrdlusi väikeste Euroopa riikidega.

Sputnik Eesti kirjutas juba, et Vilniuses toimunud foorumil "Vaba Venemaa" kritiseerisid sellest osavõtjad Venemaa autoritaarset režiimi, kujutades Venemaa Föderatsiooni vaat et mingi ülemaailmse totalitarismi kantsina. Võtmata küll tänaseid Venemaa opositsionääre, tolle ürituse ideolooge tõsiselt, märkis Eduard Tinn ometi, kuivõrd suuresti ja sagedasti on nende mõttekäigud kallutatud ja kaugel tõelisest patriotismist.

Eduard Tinni kommentaari vene keeles saab kuulata siin:

Эдуард Тинн: Россия ведет правильную политику, сохраняя свой суверенитет

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Riigikogu esimees tahab tagasi saada Venemaa alasid, mille Lenin kunagi Eestile "kinkis"
Venemaa saatkond soovitab kindral Ants Laaneotsal tankist välja ronida
Hiina meedia: sõja korral võib Venemaa USA kümme korda hävitada
Mida Putin BRICSi tippkohtumise tulemustest kõneles
Tagid:
poliitika, Eduard Tinn, USA, Euroopa, Venemaa

Peamised teemad