03:53 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
11

Seoses Eesti ametiisikutelt aeg-ajalt ilmuvate väljaütlemistega Venemaa valmistumisest "mingiks agressiooniks" jne esines Venemaa saatkond Tallinnas avaldusega.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Saatkond juhib tähelepanu Vladimir Putini kõnele 20. novembril Moskvas XI investeerimisfoorumil "Venemaa kutsub!", milles Venemaa president ütles arvukate väliskülaliste kuuldes selge sõnaga, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata.

Venemaa saatkond avaldab lootust, et see saab sama ilmselgeks ka Eestis nende jaoks, kes permanentses Venemaa-vastases tuhinas ei väsi väitmast vastupidist.

"Asjade tegeliku seisu teadvustamine, millele kutsub üles Venemaa riigipea, aitaks kahtlemata kahe riigi vahelistes suhetes valitsevat õhkkonda tervendada, mis tänapäeval näib olevat täiesti vältimatu ja vastaks täiel määral mõlema rahva huvidele," rõhutatakse saatkonna avalduses.

Антс Лаанеотс
© Фото : Kaitseväe peastaap
Endine Eesti Kaitseväe juhataja, erukindral Ants Laaneots

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, et Läti televisiooni otsesaates "Täpid i peal" esinedes kritiseeris endine Eesti Kaitseväe juhataja, erukindral Ants Laaneots Läti relvajõude, nentides nende arvulist nappust ja suutmatust sellele vastu seista, "mida idanaaber võib ette võtta". Venemaa küsimust puudutades oletas Laaneots, et Venemaa ümberrelvastumine võib olla seotud valmistumisega "teatavaks agressiooniks".

Venemaa saatkond Tallinnas
© Посольство России в Эстонии

Moskvas korduvalt rõhutatud väidetavalt eksisteeriva "Vene ohu" asjus esitatud avalduste ohtlikkust. Venemaa juhtkond ei väsi väitmast, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei tungi kunagi kallale mitte ühelegi NATO riigile ning kõik väited Venemaa võimalikust "agressioonist" on üksnes ettekäändeks, et suurendada alliansi sõjalist kohalolekut Venemaa Föderatsiooni piiridel.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov on märkinud, et Läänemere piirkonnas ei ole mingisuguseid ohte, mis õigustaksid selle ala militariseerimist. Tema sõnul ei ole Balti riigid pärast NATO-ga liitumist oma Venemaa-vastaseid väljaütlemisi ja Venemaa-vastast poliitikat sugugi mitte tagasi tõmmanud, vaid on sisuliselt saanud üheks läänemaailma eestvedajaks russofoobia osas.

Lugege lisaks: 

 

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Kolonel Riho Ühtegi: kui venelased Tallinnasse sisenevad, siis siin nad ka surevad
Niinistö: Venemaa ei ründa Eestit
Lavrov: Venemaa ei ründa kunagi NATO riiki
Tagid:
poliitika, agressioon, Eesti, Venemaa

Peamised teemad