11:40 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
0 0

USA presidendi riikliku julgeoleku nõunik Robert O'Brien avaldas oma seisukoha Ukraina liitumisväljavaadetest Põhja-Atlandi alliansiga ja Kiievi kaitsmisest kurikuulsa "Vene agressiooni" eest.

TALLINN, 24. november — Sputnik. NATO pole huvitatud Ukraina vastuvõtmisest NATO-sse ega otsestest konfliktidest Venemaaga, ütles president Donald Trumpi riikliku julgeoleku nõunik Robert O"Brien.

Miks NATO loodi

O"Brien avaldas Kanadas Halifaxi julgeolekufoorumil oma nägemuse Ukraina liitumisest Põhja-Atlandi alliansiga, vastates küsimusele, kas NATO peaks astuma aktiivsemaid samme Ukraina kaitsmiseks "Vene agressiooni" eest.

"Mis puutub NATOsse ja Ukrainasse, siis ma ei usu, et see on praegu päevakorras. Ma ei usu, et NATO jaoks tervikuna oleks atraktiivne Ukraina vastuvõtmine ja Venemaaga otsesesse konflikti astumine," vahendas RIA Novosti Ameerika presidendi nõunikku.

Ta lisas ka, et "lääneriigid ei taha konflikti Venemaaga" ja "selle konflikti ennetamiseks loodigi NATO". Samal ajal rõhutas O"Brien, et Washington kavatseb jätkata Ukraina toetamist tema vastasseisus Venemaaga. Samal ajal on Kreml korduvalt öelnud, et Venemaa ei ole Ukraina-sisese konflikti osaline.

Kes NATO ja Vene Föderatsiooni konfliktis kaotajaks osutub

NATO ning Venemaa vahelist konflikti ei soovi ka Ukraina naabruses asuva Põhja-Atlandi alliansi liikmeks olev Ungari. Ungari välisministri Peter Szijjarto sõnul mäletatakse tema riigis selgelt lääne ja ida vahel asumise ajaloo õppetunde.

Петер Сийярто - министр иностранных дел и внешней торговли Венгрии
© AP Photo / Valentina Petrova
Peter Szijjarto - Ungari välis- ja väliskaubandusminister

"Ja neil näidetel on alati olnud tagajärjed. Üks järeldustest on, et julgeoleku seisukohast oleme huvitatud koostööst, lääne ja ida vahelisest dialoogist, mis põhineb vastastikusel usaldusel ja austusel," ütles ta, kommenteerides Venemaa ja NATO suhete seisu.

Szijjarto tuletas meelde, et alati, kui lääne ja ida vahel on tekkinud konflikt, jääb Ungari koos Kesk-Euroopaga kaotajate leeri.

"Me ei taha järjekordset lüüasaamist. Niisiis on meie jaoks peamine huvi riikliku julgeoleku valdkonnas koostöö olemasolu lääne ja ida vahel. Seetõttu loodame, et teie ja NATO suudate koostöö taastada," lõpetas Ungari välisminister.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Venemaa saatkond Eestis lükkas "Vene ohu" müüdi ümber Putini sõnadega
"Piits ilma präänikuta": Venemaa ekspert USA surveavaldusest Türgile S-400 pärast
Tagid:
Ungari, Venemaa, USA, NATO, Ukraina

Peamised teemad