16:04 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Poliitika
lühendatud link
Ukraina president Eestis (9)
11

Venemaa parlamendis anti hinnang Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi poolt tema Tallinna-visiidil kõlanud ütlustele, mis puudutasid Venemaa ja Ukraina suhteid.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Selles, et Venemaa ja Ukraina suhetes valitseb Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi ütluse kohaselt "keeruline olukord", on Venemaa Riigiduuma saadiku, rahvusküsimuste parlamendikomisjoni aseesimehe Ruslan Balbeki hinnangul Kiiev ise süüdi.

Руслан Бальбек
© Sputnik / Владимир Трефилов
Ruslan Balbek

Venemaa parlamendisaadik tegi teatavaks oma arvamuse seoses Ukraina presidendi kohtumisel Eesti presidendi Kersti Kaljulaidiga kõlanud ütlusega.

"Et dialoog aset leiaks, selleks on tarvis mõlema poole tahet, Venemaa on läbirääkimisteks valmis, aga vaat' Ukraina näitab üles teatavaid poliitilisi tõmblusi ja nõudmisi läbirääkimiste formaadi ja eeskätt Venemaa suhtes," ütles Balbek intervjuus RT-le.

Tema arvates võivad Saksamaa ja Prantsusmaa Ukrainat Normandia Neliku formaadis mõjutada, kuid neil tuleb "ilma kellegi etteütlemiseta" lahenduseni jõuda.

Sputnik Eesti kirjutas juba sellest, kuidas kulges Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi esimene ametlik visiit Eestisse. Ukraina riigipea kohtus Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi, peaministri Jüri Ratase, Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa ja kohaliku ukraina kogukonna esindajatega.

Oma Eestis viibimise vältel tegi Zelenskõi õige mitu avaldust oma riigi ja Venemaa suhete kohta. Eelkõige täheldas ta, et Venemaa ja Ukraina suhetes valitseb "keeruline seis", ent tunnistas, et on alustatud dialoogi ja see jätkub Normandia formaadis toimuvate kohtumiste raames.

Normandia formaadi tippkohtumine peab aset leidma Pariisis 9. detsembril. Eeldatavalt saab see Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi esimeseks silmast silma kohtumiseks.

Lugege liskaks:

Teema:
Ukraina president Eestis (9)

Samal teemal

Ekspert: Zelenskõi on pantvang. Miks Kiiev Javeline ostab
Zelenskõi hirmutab Euroopat Vene gaasiga, Moskva vaid naerab
Kreml avalikustas Putini ja Zelenskõi telefonivestluse üksikasjad
Tagid:
poliitika, Eesti, Venemaa, Ukraina, Volodõmõr Zelenskõi, Venemaa Riigiduuma

Peamised teemad