10:34 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Poliitika
lühendatud link
10

Tuntud läti helilooja Raimonds Pauls kommenteeris Läti ametivõimude samme, millega kuulutati paljud Venemaa lavatähed persona non grata'ks.

TALLINN, 27. november — Sputnik. Paulsi sõnul tekitavad kultuuritegelastele seatud esinemiskeelud temas hämmingut ja kahetsust. Nõnda on talle arusaamatu, mis eesmärki ametivõimud küll silmas pidasid, kehtestades piirangud laulukirjutaja Grigori Lepsi suhtes.

"Ei tea, millega see otsus seotud on. Veel mõne aasta eest korraldas Leps siin juubelikontserdi ja käis järjepidevalt Lätis esinemas – ja nüüd järsku selline kannapööre," lausus Raimonds Pauls intervjuus Sputnik Latvijale.

Helilooja meenutas, et Leps on Läti publiku seas väga populaarne ja tema kontserdid lähevad tavapäraselt täissaalidele. Kõneldes võimalustest asjaolusid kuidagiviisi mõjutada, tunnistas Pauls, et neid võimalusi tal ei ole.

"Ei tea, kellega rääkida. Selle valitsusega mul mingisugust sidet ei ole ja poliitikast olen üldse kõrvale astunud. Ise küll käin Läti kultuurimajades esinemas – see on minu töö. Aga kõiksugu poliitilised asjad – need on minu jaoks üpris ebameeldivad," sõnas helilooja.

Varasemalt, nagu Sputnik Eesti kirjutas, kritiseeris produtsent Jossif Prigožin Alla Pugatšovat selle eest, et ta ei võta sõna Läti võimude repressioonide alla langenud vene lavatähtede kaitseks.

Иосиф Пригожин
© Sputnik / Владимир Трефилов
Jossif Prigožin

"Kui Jossif Kobzonil, Oleg Gazmanovil ja Valerijal ning seejärel ka Grigori Lepsil keelati Lätisse siseneda, leidus neil ametikaaslaste seas vähe toetajaid. Seesama Pugatšovagi võinuks oma autoriteedi ja mõjujõuga vähemasti sõnakese poetada. Ent mitte ainult temalt, vaid ka teistelt oma tsunftivendadelt pole me kuulnud ühtegi toetavat sõna," nentis Jossif Prigožin.

Raimonds Paulsi venekeelset kommentaari saab kuulata siin: 

Раймонд Паулс высказался о запрете российским артистам выступать в Латвии

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Iseseisvus Läti moodi: paraad NATO laevadega — video
Putinit ja Vene armee sümboolikat kujutav riietus tunnistati ohuks Läti julgeolekule
Igavese tule süütamine põhjustas Läti rahvuspatriootide seas vastureaktsiooni — video
Lapsed, mittekodanikud ja automaat. Läti lõpetab "võõraste" tootmise
Tagid:
sissesõidukeeld, Raimond Pauls, Venemaa, Läti, poliitika, kultuur

Peamised teemad