14:23 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
10

Eesti riigipea Kersti Kaljulaid teeb ametliku visiidi Vatikani, kus ta kohtub ka Rooma paavsti Franciscusega. Seejärel siirdub president Torinosse Itaalias.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Oma möödunud sügisel toimunud külaskäigul Tallinna kutsus Rooma paavst Franciscus Kersti Kaljulaidi Vatikani vastuvisiidile. Enam kui aasta möödudes jõudiski Eesti president kuulsasse enklaavi pärale. Lisaks paavstile kohtub president Kaljulaid ka Vatikani välisministri peapiiskop Paul Gallagheriga, edastab presidendi kantselei.

Sellele järgneb töövisiit Itaaliasse Torinosse, kus riigipea avab Musei Reali palees Konrad Mägi maalide näituse. Plaanitud on ka kohtumine Torino linnapea Chiara Appendinoga ja loeng Torino Tehnikaülikoolis, kus president Kaljulaid räägib digivapustustusest ja tulevikutööst.

Sputnik Eesti kirjutas kolmapäeval, et Venemaa president ja Eesti president said kumbki Rooma paavstilt Franciscuselt telegrammi, kus paavst teatas, et palvetab nende kummagi rahva ja riigi eest.

Vatikani veebilehel avaldatud pressiteates on täpsustatud, et Rooma paavsti Franciscuse lennuk oli lennanud üle Venemaa ja Eesti alade, kui jumalaasemik pärast Jaapanisse ja Taisse tehtud apostellikku visiiti Rooma tagasi lendas. Õhulaeva pardalt saatis Rooma paavst telegrammid Vladimir Putinile ja Kersti Kaljulaidile.

Roomakatoliku kiriku pea paavst Franciscus käis Eestis ühepäevasel visiidil mullu sügisel. Sel päeval kohtus paavst Franciscus Eesti riigi kõrgema juhtkonnaga, diplomaatide ja kodanikuühiskonna esindajatega ning enne Eestist ärasõitu pidas avaliku missa Eesti pealinna südames Vabaduse väljakul.

Lugege lisaks: 

Tagid:
Eesti, Rooma, paavst, Franciscus, Kersti Kaljulaid

Peamised teemad