10:14 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
11

Suurbritannia kaitseminister nimetas Venemaad "reaalseks ohuks" NATOle. Sõjandusekspert Viktor Litovkin pakkus raadio Sputnik saates välja oma arvamuse, millest sedasorti väited kõnelevad.

TALLINN, 29. november — Sputnik. "Venemaa kujutab endast reaalset ohtu NATOle," teatas Suurbritannia kaitseminister Ben Wallace Kuninglikus Kaitseuuringute Instituudis peetud valimisväitlustes.

"Venemaa poolt ähvardab reaalne oht näiteks NATO suhtes. Venemaa testib samm-samult, millimeeter millimeetri haaval meie kindlameelsust," tsiteerib ministrit RIA Novosti.

Wallace'i arvates kasutab Venemaa hübriidsõja meetodeid rakendades suuresti just selleks ära Ukrainat.

Minister kutsus Põhja-Atlandi allianssi, Euroopa Liitu ja luurevõrgustikku Five Eyes kuuluvaid (USA, Suurbritannia, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa) eriteenistusi üles võtma olukord oma kontrolli alla ja "andma Venemaale otsustav vastulöök".

Sõjandusekspert erupolkovnik Viktor Litovkin leiab, et selliseid sõnu ei saa tõsiselt võtta.

"Need annavad tunnistust kuningriigi kaitseministri vaimuhaigusest. Venemaa ei ähvarda mitte kedagi, ta ei lähene NATO piiridele – hoopis NATO on see, kes Venemaa piiride lähemale nihkub ja sinna suuremal hulgal vägesid paigutab. Aga jutud sellest, et Venemaa kedagi ähvardab kujutavad endast katset kõik jalgadelt pea peale pöörata, põhjus ja tagajärg omavahel ära vahetada," ütles ekspert.

Военный эксперт, полковник в отставке Виктор Литовкин
© Фото : из личного архива
Sõjandusekspert erupolkovnik Viktor Litovkin

"NATO pommitas Jugoslaaviat, tungis Iraaki, Afganistani, Liibüasse. Mõned NATO liikmed viibivad seniajani ebaseaduslikult Süürias, varastavad Süüria naftat. Venemaa ei ole seda kunagi teinud ega tee mitte kunagi. Seetõttu hirmutatakse Euroopas elavaid inimesi, et neilt USA relvade ostmiseks raha välja pumbata, luuakse hirmuõhkkonna, sest sedasi on kergem rahvahulki juhtida," lausus Viktor Litovkin raadio Sputnik saates.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, ületavad NATO liikmesriikide sõjalised kogukulutused triljonit dollarit, mis moodustab üle poole globaalsetest kaitsekulutustest ja ületab Venemaa kaitse-eelarvet üle 20 korra.

Viimastel aastatel on NATO märkimisväärselt suurendanud oma sõjalist kohalolekut Ida-Euroopas, eriti Poolas ja Balti vabariikides, selgitades seda vajadusega "Venemaa ohtu" ohjeldada.

Venemaa välisministeerium on korduvalt juhtinud tähelepanu sellele, et Washingtoni väidetel Venemaa väidetava ohu kohta on konkreetne eesmärk. Ja see ei ole üldse mitte mure Euroopa mandri turvalisuse pärast, vaid soov leida Ameerika sõja-tööstuskompleksi küsitava efektiivsusega toodetele uusi ostjaid. Samal eesmärgil on USA president Donald Trump pidevalt NATO liitlasi üles kutsunud oma sõjalisi kulutusi suurendama.

Lugege lisaks: 

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Veenev heidutus: häirevalmidusse seatavad "Avangardid" muudavad NATO raketitõrje mõttetuks
Baranets: nii napakaid, et Kaliningradi rünnata ja lüüa saada, NATO-s ei ole
Macron tunnistas "NATO aju" surnuks ja kutsus Euroopat üles ärkama
Duumasaadik: NATO kosmoseplaanid viivad maailma katastroofini
Tagid:
Suurbritannia, poliitika, Venemaa, NATO

Peamised teemad