18:19 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
10

Hiina meedia on hoiatanud Balti riikide sünge tuleviku eest, kui NATO blokk otsustab ette võtta agressiooni Venemaa vastu.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Hiina väljaanne Baijiahao analüüsis situatsiooni, mis on Euroopas välja kujunenud NATO sõjalise kohaloleku suurendamise tagajärjel Venemaa piiride ääres. Järeldus: Venemaa võib vastata Baltimaade hõivamisega.

Veenev heidutus: häirevalmidusse seatavad Avangardid muudavad NATO raketitõrje mõttetuks
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

Publikatsiooni autorid märgivad, et allianss otsib ettekäänet üleminekuks aktiivsetele tegevustele. Seejuures satuvad relvakonflikti alguse korral esimestena löögi alla Balti riigid — Eesti, Läti ja Leedu.

"Kui Venemaa ja NATO vahel peaks puhkema sõjategevus, on Vene armee esimeseks sihtmärgiks Balti riigid ja juba nädala pärast allutab Venemaa need täielikult endale," räägitakse artiklis.

Baijiahao toimetuses arvatakse, et juba praegu valmistab NATO ette agressiooni Venemaa vastu. Sellest räägivad publikatsiooni autorite arvates hiljutised Tallinnas tehtud avaldused, milles kõlavad territoriaalnõuded Venemaale.

"Eesti avalik pöördumine Venemaa poole territoriaalküsimuses on tegelikult osa NATO tulevasest täiemastaabilisest etteastest," annab väljaanne teada.

"See aga toob paratamatult kaasa Venemaa-poolsed vastumeetmed," ütlevad autorid lõpetuseks.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa tehtud avaldusest, et Venemaa peab tema riigile tagastama "annekteeritud alad".

Jutt käib aladest, mis oli pärast Suure Isamaasõja lahingutegevuse lõppu arvatud Eesti NSV koosseisust Leningradi oblasti koosseisu, osa maid anti peatselt Pihkva oblasti moodustamisel üle sellele. Põlluaas arvab, et 1920. aastal sõlmitud Tartu rahuleping, mille alusel olid need alad läinud esimese Eesti Vabariigi koosseisu, ei ole kehtivust kaotanud.

Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова
© Sputnik / Максим Блинов
Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova

Moskvas on aga korduvalt näidatud territoriaalnõuete absurdsust ja nimetatud Tartu lepingut ajalooliseks dokumendiks. Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja Maria Zahharova sõnul on Põlluaasa igasuguse õigusliku aluseta avaldus katse blokeerida positiivseid signaale Vene–Eesti suhetes.

"Mul ei ole selles osas mingeid kahtlusi," teatas diplomaat.

Lugege lisaks: 

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

NATO idarindel
Tagid:
provokatsioon, Venemaa, NATO, Ida-Euroopa, Balti riigid, Hiina

Peamised teemad