06:13 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
0 0

Euroopa Ülemkogu eesistuja kohalt lahkuv Donald Tusk heitis reedel volituste üleandmise tseremoonial nalja, et tema viieaastase mandaadi stsenaariumi "on kirjutanud Alfred Hitchcock".

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Tusk andis reedel ametliku tseremoonia käigus Euroopa Liidu peamise poliitilise organi, liikmesriikide liidreid esindava Euroopa Ülemkogu eesistuja volitused üle oma mantlipärijale, Belgia föderaalvalitsuse endisele peaministrile Charles Michelile.

"Kui viis aastat tagasi andis minu, aga ka teie eelkäija Herman Van Rompuy ülemkogu eesistuja koha mulle üle, polnud mul õrna aimugi, et minu ametiaja stsenaariumi kirjutab Alfred Hitchcock ise," ütles Trump irooniaga.

Võrdlust põnevikuga seletas Tusk sellega, et "juba alates 2015. aasta esimestest kuudest on Euroopa heidelnud mitmesuguste kriisidega: Kreeka, rände- ja Ukraina kriisiga, Islamiriigi* ja tema terrorirünnakutegameie piirides, siis tuli veel Brexit".

"Mõned vaatlejad on nende kriiside hulka lisanud kahe Donaldi valitsemise, Washingtonis ja Brüsselis, aga mina isiklikult arvan, et see arvamus on ainult pooleldi tõsi," lisas Tusk.

Ta soovis oma järeltulijale edu väljendades veendumust, et see "panustab kõik oma anded, et meie ühtsust säilitada".

Tuski oli omal ajal valinud uueks eesistujaks ELi juhtiv poliitiline jõud, paremtsentristlik Euroopa Rahvapartei.

Oma ametiaja kestel Euroopa Ülemkogu eesotsas hoidis Tusk järjekindlalt Venemaa-vastast kurssi kutsudes üles sanktsiooni- ja poliitilist survet Venemaale säilitama ja tugevdama.

Ta toetas järjekindlalt ka Ukraina ekspresidendi Petro Porošenko poliitikat.

* Venemaal keelatud terroriorganisatsioon

Lugege lisaks:

Samal teemal

Sõltumatuse vari: EL eraldub USA finantssüsteemist
Tagid:
Donald Tusk, EL ülemkogu, Euroopa Ülemkogu

Peamised teemad