20:48 22. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Poliitika
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
10

Spordisaali jooksutrenažööril olles selgitas Vladimir Zelenskõi, miks on dialoog Vladimir Putiniga Ukraina jaoks oluline.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik.  Ukraina president Vladimir Zelenskõi kuulutas dialoogi olulisusest Venemaa juhi Vladimir Putiniga ja võrdles kontakti puudumist jooksmisega jõusaali jooksulindil.

Venemaa riigipea Vladimir Putin
© Sputnik / Михаил Климентьев

Zelenskõi sõnul saab Donbassis rahu saavutada ainult diplomaatiliste vahenditega (sic! – Toim.). Jõusaalis jooksulindilt salvestatud videopöördumises kutsus Ukraina juht kõiki üles mõistma, et sõda on Ukrainale saatuslik: "Me ei saa seda endale lubada."

"Seetõttu – ainult diplomaatia. Ja kui seda dialoogi ei teki, nagu öeldakse: "Millist dialoogi võiks Zelenskõi Putiniga pidada?" ... Teate, ilma selle dialoogita on kah võimalik jätkata, aga see oleks sama, mis paigalsörk antud jooksulindil," ütles Ukraina president.

Ta selgitas, et sellise jooksu korral kaotatakse küll kaloreid, kuid edasiliikumist ei toimu. "Me ei taha paigal seista. Me tahame, et see kõik lõppeks ja meist saaks jälle "Suur Ukraina", lõpetas Zelenskõi.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, peaks Venemaa ja Ukraina presidentide Vladimir Putini ja Vladimir Zelenskõi esimene ametlik kohtumine toimuma 9. detsembril Pariisis, kus korraldatakse "Normandia neliku" riigipeade tippkohtumine.

Millises vormingus Venemaa ja Ukraina juhid suhtlema hakkavad, pole siiani teada. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul ei ole antud juhul formaadil erilist tähtsust.

"Ühel või teisel viisil Putin ja Zelenskõi suhtlevad. Putini ja Zelenskõi puhul on see fakt palju olulisem kui kohtumise saatjaskond," ütles Kremli pressiesindaja ajakirjanikele.

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova märkis varem, et Normandia formaadis kohtumisi ei saa pidada omamoodi "võlukepiks", mis imekombel Minski lepingute elluviimiseni viiks.
"Need tuleb ellu viia ja seda peab tegema Kiiev," rõhutas diplomaat ajakirjanduse esindajatele antud briifingul.

Lugege lisaks:

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)
Tagid:
Vladimir Putin, Volodõmõr Zelenskõi, Normandia nelik, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad