09:39 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Poliitika
lühendatud link
NATO idarindel (273)
0 0

Eesti peaminister Jüri Ratas peab välisvägede kohalolekut Balti riikides oluliseks tõenduseks NATO heidutuspoliitika tõhususest selles piirkonnas.

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. Londonis toimuva NATO tippkohtumise eelõhtul väitis Eesti peaminister Jüri Ratas, et tänu Põhja-Atlandi sõjalise liidu vägede kohalolekule Balti riikides on piirkonna julgeolek tagatud kindlamalt kui kunagi varem. Kes sedasama julgeolekut ohustab, seda peaminister ei täpsustanud.

Ratase sõnul "toimib NATO heidutuspoliitika sajaprotsendiliselt. "Eesti julgeoleku jaoks kõige tähtsam kinnitus sellest on NATO tugevnenud kohalolek meie piirkonnas – Eestis, Lätis, Leedus, Poolas," edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo Ratase sõnu.

Peaminister Jüri Ratas on teispäeval ja kolmapäeval Londonis, kus osaleb koos kaitseminister Jüri Luige ja välisminister Urmas Reinsaluga NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel. NATO liidrid kogunevad Londonis, tähistamaks alliansi 70ndat aastapäeva. Kokkusaamisel arutatakse lähiaastate arenguid ja väljakutseid NATO liitlaste koostöö, kollektiivkaitse ja heidutuse arendamisel.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et Türgi liider Recep Tayyip Erdogan ütles Londonis toimuva NATO tippkohtumise eel, et Türgi toetab NATO Balti riikide ja Poola kaitsmise plaane ainult siis, kui allianss tunnistab Süüria kurdide enesekaitsejõud terroristideks. Vastasel juhul jätab Ankara endale õiguse Põhja-Atlandi alliansi mistahes samme boikoteerida.

Sputnik Eesti kirjutas juba ka sellest, et NATO liikmesriikide sõjalised kogukulutused ületavad triljonit dollarit, mis moodustab üle poole globaalsetest kaitsekulutustest ja ületab Venemaa kaitse-eelarvet üle 20 korra.

Viimastel aastatel on NATO märkimisväärselt suurendanud oma sõjalist kohalolekut Ida-Euroopas, eriti Poolas ja Balti vabariikides, selgitades seda vajadusega "Venemaa ohtu" ohjeldada.

Министерство иностранных дел России
© Sputnik / Наталья Селиверстова
Venemaa välisministeerium

Venemaa välisministeerium on korduvalt juhtinud tähelepanu sellele, et Washingtoni väidetel Venemaa väidetava ohu kohta on konkreetne eesmärk. Ja see ei ole üldse mitte mure Euroopa mandri turvalisuse pärast, vaid soov leida Ameerika sõja-tööstuskompleksi küsitava efektiivsusega toodetele uusi ostjaid. Samal eesmärgil on USA president Donald Trump pidevalt NATO liitlasi üles kutsunud oma sõjalisi kulutusi suurendama.

Lugege lisaks: 

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Duumasaadik: NATO kosmoseplaanid viivad maailma katastroofini
Relvastus
Macron tunnistas "NATO aju" surnuks ja kutsus Euroopat üles ärkama
Ekspert selgitas, mispärast kaks rotti said "NATO vaateakna" välja lülitada
Trumpi nõunik: NATO ei vaja Ukraina pärast konflikti Venemaaga
NATO idarindel
Tagid:
Balti riigid, poliitika, Jüri Ratas, tippkohtumine, NATO

Peamised teemad