06:20 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Poliitika
lühendatud link
10

Rahvusvahelise seireorganisatsiooni CIS-EMO tegevdirektor Stanislav Bõšok kommenteeris Poola presidendi Andrzej Duda avaldust, et Venemaa ei olegi NATO vaenlane.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Poola presidendi äkiline meelemuutus pole seotud millegagi, küll aga kellegagi – ja konkreetselt USA presidendi Donald Trumpiga, kes samuti hiljaaegu teatas, et Venemaa ei ole vaenlane ja temaga tuleb sõber olla, arvab Stanislav Bõšok.

"Poola orienteerub oma poliitikas pigem Washingtonile kui Berliinile, mistõttu Duda võttis nõuks niisugust retoorilist paindlikkust üles näidata.

See ei muuda mõistagi Poola retoorika üldist venevastast joont ja ma arvan, et varsti kuuleme aga jälle Varssavilt Venemaa suhtes ebasõbralikke avaldusi," ütles ekspert raadiole Sputnik.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, väitis nii USA president Donald Trump kui ka Prantsusmaa president Emmanuel Londonis toimunud NATO tippkohtumisel, et Venemaa ei ole enam alliansi vaenlane ja Moskvaga tuleb arendada normaalset dialoogi.

Pole ime, et pärast selliseid sõnu lakkas koguni Poola president Andrzej Duda Venemaad vaenlaseks nimetamast. "Vaenlast ei ole. Mitte ühtegi vaenlast (NATO-l – toim.) täna ei ole. Vaenlaseks võib ilmselt nimetada terroristliku iseloomuga valitsusväliseid organisatsioone," lausus ta.

Kusjuures tänavu juunis palus Andrzej Duda oma Washingtoni-visiidil Trumpi saata "Vene agressiooni ohjeldamiseks" Poolale appi veel vähemalt tuhat sõdurit.

Praegu paikneb selles riigis rotatsiooni alusel juba ligikaudu 4 500 USA sõdurit, seega üks USA armee moodul-tüüpi lahingubrigaad. Lisaks dislotseerub ligi 3000 NATO sõdurit kolme Balti riikides paikneva pataljoni koosseisus.

Moskva on korduvalt rõhutanud väidetavalt eksisteeriva "Vene ohu" asjus esitatud paranoiliste avalduste ohtlikkust.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Türgi nõustus NATO Balti riikide kaitseplaaniga
Tagid:
Venemaa, Emmanuel Macron, Donald Trump, vaenlane, NATO

Peamised teemad