13:01 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
0 0

Ukraina endine president Petro Porošenko on mures eelseisva nn Normandia formaadis kohtumise pärast Pariisis, ametisoleval riigipeal Volodõmõr Zelenskõil soovitab ta Venemaa riigipea Vladimir Putiniga silmast silma mitte kohtuda.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. 9. detsembril toimub Pariisis nn Normandia neliku (Prantsusmaa, Saksamaa, Venemaa ja Ukraina) riigipeade kohtumine Ukraina olukorra lahendamise teemal. 

"Kõige tähtsam nõuanne: mitte usaldada Putinit... Soovitaksin hoiduda Putiniga silmast silma kohtumast," kirjutas Porošenko blogipostituses väljaandele Ukrainskaja Pravda, edastab RIA Novosti.

Samuti soovitab endine president Zelinskile mitte lülitada "gaasiküsimust" nn Normandia tippkohtumise üldisesse päevakorda, et "mitte lasta Venemaal kujundada Ukrainale ebasoodsat lepetepaketti, mille kohaselt Ukraina teeks "odava" gaasi eest poliitilisel rajal olulisi järeleandmisi".

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, peaks Venemaa ja Ukraina presidentide Vladimir Putini ja Vladimir Zelenskõi esimene ametlik kohtumine toimuma 9. detsembril Pariisis, kus korraldatakse "Normandia neliku" riigipeade tippkohtumine.

Millises vormingus Venemaa ja Ukraina juhid suhtlema hakkavad, pole siiani teada. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul ei ole antud juhul formaadil erilist tähtsust.

Nagu teatas Venemaa presidendi nõunik Juri Ušakov, on tippkohtumisel kavas pidada Putini ja Zelenskõi kahepoolne kohtumine. Venemaa riigipea pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul määratakse Putini ja Zelenskõi suhtlusformaat kindlaks Pariisi kohtumise lähemale jõudes.

"Ühel või teisel viisil Putin ja Zelenskõi suhtlevad. Putini ja Zelenskõi puhul on see fakt palju olulisem kui kohtumise saatjaskond," ütles Kremli pressiesindaja ajakirjanikele.

Lugege lisaks: 

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)

Samal teemal

Ukraina president Eestis
Zelenskõi hirmutab Euroopat Vene gaasiga, Moskva vaid naerab
Zelenskõi on Putini ukaasi tõttu nii nördinud kui ka kurb
Kreml avalikustas Putini ja Zelenskõi telefonivestluse üksikasjad
Tagid:
Pariis, Normandia nelik, Petro Porošenko, Venemaa, Ukraina, Vladimir Putin, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad