04:34 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Poliitika
lühendatud link
NATO tippkohtumine (26)
0 0

Venemaa sõjandusekspert, ajakirja Natsionalnaja Oborona peatoimetaja Igor Korottšenko võttis lühidalt kokku NATO Londoni tippkohtumise tulemused.

TALLINN, 6. detsember — Sputnik. Põhja-Atlandi allianss elab läbi kriisi ja eelkõige ideoloogilist, mistõttu Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni sõnad selle kohta, et NATO aju on surnud, illustreerivad kogu olukorda väga selgelt, arvab Korottšenko.

"Mulle tundub, et ainus asi, mis neid ühendas, olid Venemaa-vastased avaldused ja arusaam sellest, et tuleb tingimata kokku tulla, sest juubel on ikkagi juubel," ütles ekspert raadio Sputnik eetris.

Korottšenko arvates on NATO eksisteerimine pärast NSV Liidu lagunemist kaotanud igasuguse mõtte ning tekitab praegu ainult segadust.

Игорь Коротченко
© RT .
Sõjandusekspert Igor Korottšenko

"Selle taustal, kuidas Venemaa edendab mastaapselt energeetika-algatusi, millel hakkab põhinema Euroopa ja euroliidu energiajulgeolek, näeb kuidagi kummalisena olukord, milles Venemaa ühelt poolt ehitab Euroopasse oma gaasijuhtmeid ja teiselt poolt valmistub sinna sisse tungima. Siin pole mitte mingisugust loogikat," märkis sõjandusekspert lisades, et vastuolud NATOs ainult tugevnevad.

Sputnik Eesti kirjutas ennem, et vene eksperdi Sergei Mihhejevi arvates on NATO oma seitsmekümnendaks aastapäevaks jõudnud ilmsete kriisi märkideni.

"Kõige suurem probleem on see, et NATOl ei ole reaalset vaenlast," ütleb Sergei Mihhejev. "Selles olukorras tekitab USA intensiivne patronaaž Euroopas järjest rohkem küsimusi. Milleks on Vanale Maailmale vaja sellist sõprust USAga? Eriti veel siis, kui Ameerika president Donald Trump nõuab, et sellele kulutataks järjest rohkem raha. Kus on vaenlane? Näidake teda!"

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, toimus NATO tippkohtumine, mis oli pühendatud Põhja-Atlandi alliansi asutamise 70. aastapäevale, 3.–4. detsembril 2019 Londonis. Kohtumisest võtsid osa alliansi 29 liikmesriigi ja Põhja-Makedoonia esindajad, põhiküsimustena arutati organisatsiooni tulevikku ja edasisi suhteid Venemaaga.

Igor Korottšenko venekeelset kommentaari saab kuulata siin: 

Коротченко рассказал, почему юбилейный саммит был худшим в истории НАТО

Lugege lisaks: 

Teema:
NATO tippkohtumine (26)

Samal teemal

NATO idarindel
NATO tippkohtumine
Tagid:
London, tippkohtumine, Venemaa, poliitika, NATO

Peamised teemad