09:03 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
0 0

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi jutustas sellest, mida ta ootab kohtumiselt Venemaa liidri Vladimir Putiniga. Kahe riigi liidrite esimene kohtumine toimub esmaspäeval Pariisis "Normandia formaadi" raames.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Volodõmõr Zelenskõi tahab enda sõnul tunda, et kõik pooled kavatsevad "selle traagilise sõja lõpetada", edastab RIA Novosti. Ukraina riigipea kavatseb sellele äratundmisele jõuda Pariisis läbirääkimiste laua taga. Ta lisas, et kõigil osavõtjatel on kavas kahepoolsed kohtumised.

"Me rääkisime Venemaa Föderatsiooni presidendiga siis, kui meremehed tagasi anti, me rääkisime temaga telefoni teel, aga see oli telefonivestlus. Ma tahan näha inimest," ütles ta telesaates "Sõnavabadus".

Sputnik Eesti on kirjutanud, et "Normandia neliku" (Ukraina, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa) liidrite kohtumine Ukraina olukorra normaliseerimiseks toimub 9. detsembril Pariisis. Venemaa presidendi abi Juri Ušakovi sõnul võib toimuda ka Putini ja Zelenskõi eraldi kahepoolne kohtumine.

Millises vormingus Venemaa ja Ukraina juhid suhtlema hakkavad, pole siiani teada. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul ei ole antud juhul formaadil erilist tähtsust.

Peskovi sõnul oodatakse Kremlis, et kohtumine aitab kaasa Ukraina konflikti lahendamisele ja tagab Minski lepete üldise mõistmise.

Sputnik Eesti kirjutas eile, et Ukraina endine president Petro Porošenko on mures eelseisva Normandia formaadis kohtumise pärast Pariisis, ametisoleval riigipeal Volodõmõr Zelenskõil soovitab ta Venemaa riigipea Vladimir Putiniga silmast silma mitte kohtuda.

"Kõige tähtsam nõuanne: mitte usaldada Putinit... Soovitaksin hoiduda Putiniga silmast silma kohtumast," kirjutas Porošenko blogipostituses väljaandele Ukrainskaja Pravda.

Endine president soovitab Zelenskõile ka mitte lülitada "gaasiküsimust" Normandia tippkohtumise üldisesse päevakorda, et "mitte lasta Venemaal kujundada Ukrainale ebasoodsat lepetepaketti, mille kohaselt Ukraina teeks "odava" gaasi eest poliitilisel rajal olulisi järeleandmisi".

Lugege lisaks: 

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)

Samal teemal

Zelenskõi "külalisetendused" Baltimail tõid Ukrainale endale üksnes kahjusid kaela
Porošenko soovitas Zelenskõil Putiniga silmast silma mitte kohtuda
Zelenskõi helistas enne Eestisse sõitu Putinile — millest kõneldi
Tagid:
poliitika, Vladimir Putin, Volodõmõr Zelenskõi, Normandia nelik, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad