15:12 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
0 0

Venemaa loodab "Normandia tippkohtumisel" Pariisis mõista Kiievi kavatsusi Minski lepete täitmise osas, samal ajal kui Kiievist tuleb liiga vastuolulisi signaale, ütles Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. "Normandia neliku" liidrite kohtumine Ukraina olukorra normaliseerimiseks toimub 9. detsembril Pariisis.

"Me rääkisime Ukrainast. Meil on ühised seisukohad: on vaja täielikult ja järjekindlalt täita Minski kokkulepped, mis on kinnitatud ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsioonis 2202. Me loodame, et Ukraina juhtkonna kavatsused muutuvad esmaspäeval Pariisis "Normandia formaadis" peetaval tippkohtumisel arusaadavamaks."

"Me peame aru saama, mida ikkagi Kiievis Minski lepete täitmiseks teha kavatsetakse, sest Ukraina pealinnast tuleb erinevatelt ametiisikutelt liiga vastuolulisi sõnumeid," ütles Lavrov pressikonverentsil pärast läbirääkimisi Itaalia välisministriga.

Nagu Sputnik Eesti juba teatas, peaks Venemaa ja Ukraina presidentide Vladimir Putini ja Vladimir Zelenskõi esimene ametlik kohtumine toimuma 9. detsembril Pariisis, kus korraldatakse "Normandia neliku" riigipeade tippkohtumine.

Millises vormingus Venemaa ja Ukraina juhid suhtlema hakkavad, pole siiani teada. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretäri Dmitri Peskovi sõnul ei ole antud juhul formaadil erilist tähtsust.

"Ühel või teisel viisil Putin ja Zelenskõi suhtlevad. Putini ja Zelenskõi puhul on see fakt palju olulisem kui kohtumise saatjaskond," ütles Kremli pressiesindaja ajakirjanikele.

Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova märkis varem, et Normandia formaadis kohtumisi ei saa pidada omamoodi "võlukepiks", mis imekombel Minski lepingute elluviimiseni viiks.

"Need tuleb ellu viia ja seda peab tegema Kiiev," rõhutas diplomaat ajakirjanduse esindajatele antud briifingul.

Lugege lisaks:

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)

Samal teemal

Ukraina nõustus "Steinmeieri valemiga" — dokument on allkirjastatud
Tagid:
Frank-Walter Steinmeier, Normandia nelik, Saksamaa, Prantsusmaa, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad