04:31 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
11

Venremaa liberaaldemokraatide juht Vladimir Žirinovski hoiatas Ukrainat katsete eest Donbassi relvastatud konflikti lahendamisel "Steinmeieri valemist" kõrvale kalduda.

TALLINN, 11. detsember — Sputnik. Ukraina võimude keeldumine "Steinmeieri valemi" rakendamisest võib päädida Molotov-Ribbentropi pakti uue redaktsiooniga – seega Euroopa ja Venemaa omavahelise Ukraina riigi ärajaotamisega.

Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei liider Vladimir Žirinovski
© Sputnik / Владимир Федоренко

Nõnda väitis Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei (VLDP) esimees Vladimir Žirinovski. 

"Tahan, et Ukrainas aru saadaks: juhul kui Donetski RV ja Luganski RV küsimust Steinmeieri valemi kohaselt ei lahendata, tuleb see lahendada Molotov-Ribbentropi pakti uue redaktsiooni kohaselt.

See tähendab lõplikku ärajaotamist: las eurooplased lähevad Lvivi ning meie läheme Kiievisse ja lõpetame seal anarhia," tsiteerib VLDP pressiteenistus Žirinovski avaldust.

Venemaa liberaaldemokraatide liider juhtis ühtlasi tähelepanu Kiievi meeleavaldustele, mis Volodõmõr Zelenskõi reisi ajal Pariisi Normandia formaadis kohtumisele aset leidsid.

Žirinovski arvates olid need meeleavaldused väljastpoolt kinni makstud: "Nii saadaksegi ööd-päevad läbi jalul olla ja üha rehve põletada".

Samas on Kiievi unistused "küsimus omal kombel ära lahendada" Venemaa poliitiku hinnangul määratud läbikukkumisele.

"Ma hoiatasin Ukraina valitsust selle eest juba 2014. aastal, veel enne kui nad olid hakanud barbaarselt Donbassi pommitama," sõnas Žirinovski kokkuvõtteks.

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, toimus 9. detsembril Pariisis Normandia neliku – Venemaa, Saksamaa, Ukraina ja Prantsusmaa riigipeade tippkohtumine. Kohtumise tulemusena võtsid tippkohtumise osalised vastu kommünikee, mis sätestab eeskätt vajaduse integreerida Steinmeieri valem Ukraina õigusaktidesse.

Niinimetatud Steinmeieri valem on Normandia neliku Pariisi tippkohtumisel 2015. aasta oktoobris kokku lepitud etapiviisiline rakendusmehhanism terve hulga Minski lepetes kätketud sätete elluviimiseks seoses teatud piirkondadele Ukraina Donetski ja Luganski oblastis eristaatuse omistamise ja sealsete kohalike valimiste korraldamisega.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa välisministeerium: Tallinnast kostab järjest provokatiivsemaid avaldusi
Tagid:
Ukraina, Molotov-Ribbentropi pakt, Vladimir Žirinovski, Venemaa

Peamised teemad