04:33 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
0 0

Donetskis öeldi, et kohtumise lõppkokkuvõtte võltsimine Ukraina võimude poolt muutis "Normandia Neliku" otsuste ellurakendamise DRV jaoks võimatuks.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Ukraina presidendikantselei avaldas Pariisis toimunud "Normandia Neliku" tippkohtumise lõppdokumendi, olles eelnevalt selle sätteid võltsinud. Vastava süüdistuse esitas Kiievi suhtes Donetski rahvavabariigi juht.

Tema sõnul keelduvad DRV võimud sellises olukorras tippkohtumise otsuseid ellu viimast.

"Kiievi võimud on oma valelikkusega äärmusteni jõudnud. "Normandia Neliku" tippkohtumise lõppotsuste tahtlikult moonutatud tekst avaldati Ukraina presidendi veebisaidil, selgitas Pušilin oma ametlikul veebisaidil avaldatud teates.

DRV juht selgitas, et tippkohtumise lõppdokumendis toonitati: pooled leppisid kokku "eristaatuse kõigi õiguslike aspektide arutamises". Kiievi poolt võltsitud teatise tekst aga räägib Pušilini sõnul, "Eristaatuse seaduse" õiguslikest aspektidest.

"Seeläbi kitsendavad nad eristaatuse mõiste ainult ühe seaduse raamidesse. Sellesse peaks aga kuuluma terve rida seadusi ja kokkuleppeid. Sealhulgas ka põhiseaduse muudatused," selgitas Denis Pušilin.

Kokkuvõtteks hoiatas DRV juht, et vabariigi võimud ei rakenda tippkohtumise otsuseid enne, kui Ukraina pool dokumendi võltsitud teksti uuesti korrektseks muudab.

Hiljem sai teatavaks, et Ukraina presidendikantselei kohandas kommünikee teksti ainult oma veebisaidi vene ja ukrainakeelsetes versioonides (ukrainasiseseks tarbimiseks – Toim.). Ingliskeelses versioonis säilitati kõik esialgsel kujul.

Denis Pušilin ütles sellega seoses, et "Ukraina valitsus peab kõrvaldama oma pettuste kõik tagajärjed". Ta kinnitas, et kuni see pole toimunud, keeldub Donetsk tippkohtumise otsuseid ellu rakendamast.

Relvastatud konflikt Donbassis kestab alates 2014. aastast.

Selle põhjuseks oli Ukraina võimude algatatud "terrorismivastane" operatsioon LRV ja DRV isehakanud vabariikide vastu, kes kuulutasid pärast Kiievis toimunud relvastatud riigipööret välja iseseisvuse.

Kiievi sõnul toetab vabariikide relvajõude Moskva. Venemaal peetakse selliseid süüdistusi absurdseteks ja vastuvõetamatuiks.

Lugege lisaks:

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)

Samal teemal

Lavrov rääkis, mida Venemaa "Normandia tippkohtumiselt" ootab
Tagid:
Kiiev, Normandia nelik, Ukraina, Donetski RV

Peamised teemad