13:33 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
0 0

Peaminister Jüri Ratas osaleb Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogu kohtumisel, kus ta arutab koos Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtidega kliimamuutusi ning ELi järgmist pikaajalist eelarvet.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Peaminister Jüri Ratase sõnul mõjutavad kliimaküsimused ja Euroopa Liidu tulevane pikaajaline eelarve eurooplaste tulevikku väga oluliselt, edastab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Eesti toetab kindlalt Euroopa Liidu sihti muutuda aastaks 2050 kliimaneutraalseks. Selge on see, et me ei saa seada lihtsalt eesmärke, vaid peame ka teadma, kuidas ja mida me teeme kliimaneutraalsuse saavutamiseks," ütles peaminister.

Eesti ja EL lipud, illusteeriv foto
© Sputnik / Денис Грабусов

Ta märkis, et siinjuures on väga tähtis, et üleminek toimuks õiglaselt ja riikide eripärasid arvesse võttes. "Eesti jaoks tähendab see suuri muutusi näiteks põlevkivisektoris. Kõik, mida me otsustame ja teeme, on meie laste ja lastelaste tuleviku ja heaolu hüvanguks," sõnas peaminister.

Ratas tõi esile Euroopa Komisjon presidendi Ursula von der Leyeni eile avalikustatud Euroopa Roheleppe algatuse kui väga olulise majanduskasvu strateegia, mis hakkab järgmise viie aasta jooksul suunama tööd kliimaneutraalsuse eesmärgi saavutamiseks.

"See on ambitsioonikas nägemus Euroopast, mis kaitseb inimesi, majandust ning meie kõigi elukeskkonda," märkis peaminister.

Tema sõnul peab Euroopa Liidu järgmine pikaajaline eelarve aitama liikmesriikidel jõuda kliimaneutraalsuse eesmärgini ning seetõttu on väga oluline, et eelarve üldmahtu ei kärbitaks.

"Eesti jaoks on samuti tähtis, et ühtekuuluvuspoliitikat ja ühtset põllumajanduspoliitikat ei vähendataks, sest just nendest tehaksegi põhilisi investeeringud kliimamuutustega võitlemiseks. Seisame ka selle eest, et meie põllumeestele oleks tagatud võrdsed konkurentsitingimused," sõnas peaminister.

Tegemist on esimese tippkohtumisega, mida juhib Euroopa Ülemkogu uus eesistuja Charles Michel.

Sputnik Eesti kirjutas ennem, et valitsus kiitis heaks Eesti kui Euroopa Liidu liikme prioriteetide nimekirja. Need prioriteedid hõlmavad peaaegu kõiki olulisi teemasid — julgeolekust ja kliimast digimajanduse ja inimõigusteni.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Mis jääb Eestist järele, kui kõik liustikud ära sulavad

Lugege lisaks:

Samal teemal

Euroopa valmistub leegionäride haiguse tulekuks
Uus arvamusliider ennustab Venemaale katastroofi. Ja mitte ainult talle
Teadlane: katastroofiliste muutuste ärahoidmiseks on veel kümme aastat
Riigikogulastele kingitud traktorid väljendavad põllumeeste pettumust
Tagid:
Euroopa Ülemkogu, Brüssel, EL, eelarve, kliima, Jüri Ratas

Peamised teemad