16:02 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
0 0

Venemaa Teaduste Akadeemia Põhjamaade Keskuse juhataja, juhtivteadur Natalija Plevako avaldas oma arvamust 34-aastase Sanna Marini määramisest Soome peaministriks.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Natalija Plevako tuletas meelde, et naisliikumine on Skandinaaviamaades väga tugeval järjel, kuna see tekkis juba üsna ammu ning seetõttu on kõigis neis riikides peale Rootsi peaministriteks naised.

"Eks näis, kuidas ta hakkab oma poliitikat ellu viima, praegu kõneleb ta erakondadevahelisest dialoogist," nentis Venemaa Teaduste Akadeemia Põhjamaade Keskuse juhataja, juhtivteadud Natalija Plevako raadio Sputnik saates.

Eksperdi hinnangul pöörab Soome uus peaminister suurt tähelepanu keskkonnaküsimustele ning keskendub ka sotsiaalpoliitikale, tervishoiule ja haridusele.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, valis Soome parlament riigi peaministriks 34-aastase Sanna Marini Sotsiaaldemokraatlikust Parteist, kes varem oli transpordi- ja sideministri ametikohal. Tema poolt hääletas 99 ja vastu 70 rahvasaadikut.

Vabariigi president Sauli Niinistö oli juba kinnitanud senise Antti Rinne valitsuse tagasiastumise ning uue, Sanna Marini juhitava valitsuse.

Nõnda asub Soome valitsust juhtima maailma noorim peaminister ning riiki asub esmakordselt tema ajalood juhtima naisviisik – kõigi valitsukoalitsiooni kuuluvate erakondade juhtideks on samuti naised.

Eelmise peaministri Antti Rinne tagasiastumise põhjuseks said koalitsioonipartnerite süüdistused tema suutmatuses postitöötajate streigist tulenenud kriisi lahendada.

Natalija Plevako venekeelset kommentaari saab kuulata siin: 

Чем займется самая молодая в мире премьер-министр Финляндии — мнение эксперта

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Soolane palgalõhe
Sakslanna rajas Soome lahe saarele naiste paradiisi
Solidaarsusstreik halvas lennu- ja laevaühenduse Soome ja Eesti vahel
Tagid:
poliitika, Sanna Marin, peaminister, Soome

Peamised teemad