21:45 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
0 0

USA Senat soovitas Riigidepartemangul lülitada Venemaa "terrorismi sponsorriikide" nimekirja. Mispärast senaatorid just nüüd säärase üleskutsega esile astusid, seda selgitas raadio Sputnik saates ekspert Vladimir Olentšenko.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Ameerika Ühendriikide senaatorid peavad Venemaad "terrorismi sponsoriks", nõnda on kirjas USA Senati väliskomisjoni poolt heaks kiidetud seaduseelnõus. Otsuse sellise sõnastuse ametlikuks vastuvõtmiseks peab tegema riigisekretär, teatab komisjoni pressiteenistusele viidates RIA Novosti.

Seaduseelnõu kohaselt tuleb riigisekretäril 90 päeva jooksul pärast selle seaduse jõustumist esitada omapoolne arvamus selles küsimuses asjaomastele Kongressi komisjonidele.

Sama tähtaja jooksul peab ta kindlaks tegema, kas Donbassis paiknevad Venemaa poolt kontrollitavad relvastatud üksused ja kas need kuuluvad koos isehakanud Luganski RV ja Donetski RV relvastatud väeüksustega "välismaiste terroristlike organisatsioonide" määratluse alla.

Käesoleval hetkel kuuluvad Riigidepartemangu koostatud "terrorismi sponsorriikide" nimekirja Iraan, Põhja-Korea, Süüria ja Sudaan.

Läinud nädalal nentis USA riigisekretäri asetäitja David Hale, et Riigidepartemang ei pea Venemaad terrorismi sponsoriks. Venemaa on tema sõnul ise terrorirünnakute ohver.

Venemaa Teaduste Akadeemia Jevgeni Primakovi nimelise Maailmamajanduse ja Rahvusvaheliste Suhete Instituudi Euroopa Uuringute Keskuse vanemteadur Vladimir Olentšenko leiab, et see küsimus pole sugugi juhuslikult just nüüd tõstatatud.

"Nagu näha, võtab demokraatide ja vabariiklaste vastasseis kõige ootamatumaid ja ekstravagantsemaid vorme, kogu terve mõistuse võimalustevaru on otsa saanud. Ilmselt on üsna murettekitav, et USA president Donald Trump kohtus Venemaa välisministri Sergei Lavroviga ja nende vestlus oli konstruktiivse iseloomuga ning näitas, et ületamatuid tõkkeid pole olemas. See aga ajas Trumpi vastased ärevile," lausus Vladimir Olentšenko raadio  Sputnik saates.

"Seda enam, et eelolev aasta on USA-s presidendivalimiste aasta. Ja nii sündiski idee kirjutada Venemaa kraesse toetus terrorismile. Mis tähendab, et ilmselgelt on Ameerika Ühendriikide praegune poliitika terve mõistusega täiesti ühitamatu ja väljendub säärastes veidrates vormides," lisas ekspert. 

Sputnik Eesti on kirjutanud, et teisipäeval külastas Venemaa välisminister Sergei Lavrov Washigntoni, kus kohtus nii oma kolleegi Mike Pompeo kui ka president Donald Trumpiga.

Lugege lisaks: 

Samal teemal

Islamiriigi relvalaos avastati uusimaid NATO relvi
Ekspert: NATO põhiprobleem on vaenlase puudumine
Süüriast leiti NATO riikide relvadega täidetud mässajate varustuslaod
Tagid:
poliitika, Donald Trump, Sergei Lavrov, terrorism, Venemaa, USA

Peamised teemad