12:18 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
Normandia neliku tippkohtumine (14)
0 0

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kõneles sellest, kuidas Ukraina poole käitumine läbirääkimiste laua taga on muutunud.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Kiievi üldine lähenemisviis läbirääkimistele on muutunud – ukrainlastest läbirääkijate sõnades on nüüd rohkem tegelikkustaju, nentis Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Oma tähelepanekuid jagas diplomaat telekanali Rossija 1 saates "Õhtu Vladimir Solovjoviga". Kõneldes sellest, mismoodi on Ukraina poole positsioon muutunud, märkis Zahharova, et muutunud pole üksnes tonaalsus, vaid kahtlaemata ka Kiievi üldine lähenemine läbirääkimistele.

Eelkõige on Ukraina läbirääkijate käitumisviisi tulnud rohkem tegelikkuse tajumist – on hakatud opereerima õigusalaste terminitega ja tegutsema "erinevate ühiskonnakihtide huvide kohaselt," lausus Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, toimus 9. detsembril Pariisis nn Normandia neliku (Venemaa, Ukraina, Saksamaa ja Prantsusmaa) riigipeade tippkohtumine.

Selle tulemusena võeti vastu kommünikee, kus on sätestatud konkreetsed meetmed Minski kokkulepete ellurakendamiseks. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on ta tippkohtumise tulemustega rahul.

"Me kohtusime nüüd Normandia formaadis ja arutasime väga avarat ning olulist küsimusteringi ja saavutasime neist paljudes ka edusamme," teatas Venemaa riigipea Normandia formaadis tippkohtumise ühisel pressikonverentsil.

Lõppkommünikee näeb ette vägede tagasitõmbamise 2020. aasta märtsi lõpuks veel kolmes Donbassi ruumipunktis ning 30 päeva jooksul uute piiriületuspunktide avamise.

Президент РФ Владимир Путин, президент Франции Эммануэль Макрон, федеральный канцлер Германии Ангела Меркель и президент Украины Владимир Зеленский (справа налево)
© Sputnik / Алексей Никольский
Normandia neliku tippkohtumine

Lisaks sellele kutsusid riigipead kontaktgruppi üles tagama aasta lõpuks vangide vahetuse põhimõttel, et osapooled vahetavad omavahel kõik vangid, ja võimaldama Punasele Ristile täieliku ja tingimusteta ligipääsu kõigile kinnipeetud isikutele.

Nüüdisaegne Venemaa, Prantsusmaa, Ukraina ja Saksamaa riigipeade Normandia formaadis tippkohtumine Prantsusmaal toimus esimest korda 2016. aastal.

Lugege lisaks: 

Teema:
Normandia neliku tippkohtumine (14)

Samal teemal

Normandia neliku tippkohtumine
Tagid:
Donbass, poliitika, Venemaa, Maria Zahharova, Normandia nelik, Ukraina

Peamised teemad