19:55 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Poliitika
lühendatud link
Eesti valitsus - 2019 (111)
10

Valitsevale Keskerakonnale valijaskonnas osaks saanud toetuse kasv on suuresti seotud selle erakonna esimehe ning praeguse peaministri isiksusega, usub Juhan Kivirähk.

TALLINN, 13. detsember — Sputnik. Toetus Eestis valitsevale Keskerakonnale on viimasel ajal hakanud kasvama, sest potentsiaalsetele valijatele meeldib erakonna esimehe ja ühtlasi riigi peaministri Jüri Ratase käitumismaneer. Sedasi kommenteeris erakondade detsembrikuiseid populaarsusküsitluse tulemusi sotsioloog Juhan Kivirähk.

"Keskerakonna suhtes pärast valimisi usaldus kadus, aga rahvas on vaadanud, et Ratas manageerib valitsuses hästi ning tõttab nagu pritsimees voolikuga kriise kustutama," lausus sotsioloog ERR-i veebisaates.

Sotsioloog leiab ka, et Keskerakonnaga seotud viimaste sündmuste suhtes küllaltki tundlikud ja erakonnale lojaalsed venekeelsed valijad reageerivad erakonna esimehe sammudele valitsusjuhi ametikohal samuti positiivselt.

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, pidas peaminister ning Keskerakonna esimees Jüri Ratas tänavu detsembris kohtumise siinsete vene ärimeestega ja toetas selgesõnaliselt president Kersti Kaljulaidi sõitu Moskvasse 9. mail võidupüha tähistamisele, kui ta seda soovib.

Detsembris oli jätkuvalt Eesti kõige populaarsemaks poliitiliseks jõuks opositsiooniline Reformierakond, kuid Keskerakonna reiting osutus kõrgemaks kui märtsis, mil peaministri erakond sai Riigikogu valimistel 23,1% häältest.

Reformierakonda toetas detsembris 29% parlamendivalimistel hääleõiguslikest kodanikest. Ühe kuuga kahanes selle erakonna toetus 1% võrra, nagu uuringufirma Turu-uuringute AS korraldatud arvamusküsitluse andmed kinnitavad. Reformierakonna toetus on kahanemas alates augustist, mil teda toetas 34 protsenti valijaist.

Keskerakonna populaarsus kerkis detsembris novembriga võrreldes 23 protsendilt 25 protsendini. See on ühtlasi peaministri erakonna parim tulemus alates valimispäevast, mil Keskerakond pälvis 23,1% häältest.

Kõige kasinam oli toetus Keskerakonnale tänavu juunis, mil selle erakonna poolt oli valmis hääletama 19% küsitletuist.

Lugege lisaks: 

Teema:
Eesti valitsus - 2019 (111)

Samal teemal

Eesti valitsus - 2019
Tagid:
reiting, toetus, poliitika, Keskerakond, Jüri Ratas

Peamised teemad