20:43 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
11

USA püüd toetada suhtlust Venemaaga on Venemaa diplomaatia võidukas tulemus, mis saavutati ajal, mil paljud "Euroopa partnerid" püüdsid pärast Ukraina ja Krimmi 2014. aasta sündmusi Venemaad isoleerida, ütleb politoloog Aleksandr Nossovitš.

TALLINN, 15. detsember — Sputnik. Poliroloog Aleksandr Nossovitš on veendunud, et Venemaa Föderatsiooni välisministri Sergei Lavrovi kohtumine USA presidendiga, mis leidis aset 10. detsembril, on Venemaa mõnevõrra varem rakendatud diplomaatia võidukaks tulemuseks.

Millest Lavrov ja Trump Washingtoni kohtumise ajal rääkisid
© twitter/@realDonaldTrump/facebook/maria.zakharova

"Seda võitu ei saavutatud alles nüüd, vaid paar või poolteist aastat tagasi, kui sai selgeks, et panused Venemaa rahvusvaheliseks isoleerimiseks on lõplikult ja vaieldamatult nurjunud."

"Too püüdlus domineeris aastail 2014–2015, Ukraina sündmuste haripunktis, kui idaeurooplastest sõbrad, sealhulgas eestlased "andsid hagu", et Venemaaga mitte kunagi enam ega mitte mingil juhul ametlikul tasandil tegemist teha," sõnas Nossovitš Sputnik Eestile.

Aga ometi toimuvad järjepidevalt Venemaa presidendi kohtumised maailma riigijuhtidega ning Venemaa ametiisikud hoiavad kõrgel tasemel kontakte üle kogu maailma.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, käis Venemaa välisminister Sergei Lavrov 10. detsembril oma USA kolleegi Mike Pompeo kutsel Washingtonis, kus ta kohtus mitte ainult riigisekretäri, vaid ka USA presidendi Domald Trumpiga.

Demokraadid, kes on süüdistanud USA presidenti Donald Trumpi "salasobingus Venemaaga", jätkavad tema kritiseerimist Lavroviga kohtumise pärast.

Seda kommenteerides nimetas Lavrov absurdseiks mõjuka kongresmeni Adam Schiffi avaldusi, kus too nimetas Venemaa ministri kohtumist Trumpiga "Vene propaganda võiduks".

"Kui härra Schiff iseloomustab nii mis tahes teise riigi jaoks elementaarseid kontakte välisministrite tasandil ja välisministri vastuvõtmist võõrustajariigi presidendi poolt /.../ võib juhtuda, et varsti süüdistatakse meie diplomaate selles, et me võtame dopingut, ja nõutakse meie karistamist kriminaalkorras. Selle härra Schiffi seisukoha absurdsus on mulle silmanähtav, ja ma olen kindel, et see on seda ka igale teisele terve mõistusega inimesele," märkis ta.

USA president Donald Trump ise nimetas aga Lavroviga kohtumist omalt poolt "väga toredaks".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ekspert: maailm vajab uut julgeolekuarhitektuuri
Tagid:
Ukraina, Euroliit, Baltimaad, sanktsioonid, Venemaa

Peamised teemad