05:17 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
0 0

Twitter blokeeris Rossotrudnitšestvo ametliku konto. Organisatsiooni ametlik kasutajakonto blokeeriti pärast Venemaa konstitutsioonipäevale pühendatud postitust.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. Praegu on seal kirjas, et kontol ei ole kasutajaid ega jälgijaid. Konstitutsioonipäeva käsitlev postitus on Twitterist eemaldatud.

Tehnilistel põhjustel?

Rossotrudnitšestvo asejuht Mihhail Brjuhhanov kommenteeris Sputnikule kujunenud olukorda.

"Meie töötajad üritavad saada sotsiaalvõrgustiku esindajailt ametlikku kommentaari. See küll pähe ei mahu, et meie postitus võis tekitada säärase reaktsiooni selle suhtlusvõrgustiku haldajate poolt. Ma arvan, et nüüd esitatakse meile toimunu kohta mingid muud, võib-olla tehnilised põhjendused. Loodame, et meie ja meie jälgijate õiguste rikkumine kõige lähemal ajal lõpetatakse."

Diskrimineerimine või tehniline tõrge?

Sputnik küsis Venemaa teeneliselt advokaadilt, Föderaalse Advokaatide Koja asepresidendilt ning Ühiskondliku Koja liikmelt Vladislav Gribilt, mismoodi see olukord edasi võib areneda.

"Teatud mõttes on Rossotrudnitšestvo blokeerimine rumal ja põhjendamatu samm," lausus Vladislav Grib.

"Kui tegemist pole just mingisuguse tehnilise põhjusega. Aga on täiesti selge, et seda mitte. Sel juhul oleks Rossotrudnitšestvo ees juba ammu vabandatud. Kui seesugune juhtum oleks aset leidnud ettevõtluses, siis oleks ettevõte vastavad hagid esitanud. Minu meelest ei saa ega tohi Rossotrudnitšestvo juhtunut sinnapaika jätta. Igal juhul on tegemist ka maine kahjustamisega, teatava diskrimineerimisega poliitilistel põhjustel."

Advokaat leiab, et edasiste toimingute adumiseks tuleb ära oodata Twitteri-poolsed selgitused.

"Twitter peab vastama osundusega kehtivatele õigusaktidele, sealhulgas Venemaa Föderatsioonis, mille territooriumil ta toimib, kehtivatele seadustele," väitis Grib.

"Kui vastused ja asjaomased dokumendid on saadud, lahendatakse küsimused kas kohtuvälise kokkuleppe või kohtumenetluse korras. Ent igal juhul ootame me Twitterilt selgesõnalist vastust. Kui oleme neile küsimustele vastused saanud, on võimalik juba rakendada õiguslikke meetmeid. Ilma seadusliku aluseta on lubamatu nii kodanikke, organisatsioone kui ka juriidilisi isikuid diskrimineerida."

Advokaadi sõnul on Rossotrudnitšestvol õigus pöörduda Venemaa riikliku järelevalveameti Rozkomnadzor poole, kuna tegu on ilmselgelt Venemaa Föderatsiooni kodanike õiguste rikkumisega.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Toimetus nõuab verd ehk "sõnavabadus" Londoni moodi
Tagid:
Twitter, meedia, USA, Venemaa

Peamised teemad