16:29 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
40

RIA Rossija Segodnja, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan kutsus president Kersti Kaljulaidi nii vene kui eesti keeles üles pöörama tähelepanu Sputnik Eestiga seotud olukorrale ja mitte lubama ajakirjanikke vahistada.

TALLINN, 19. detsember — Sputnik. On raske ette kujutada, et Eesti võimud on valmis kõikvõimalikke õigusi ja vabadusi rikkudes Sputnik Eesti töötajad trellide taha saatma, märkis MIA Rossija, RT ja Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan avalikus pöördumises president Kersti Kaljulaidi poole.

Simonjan pöördus riigipea pole oma Twitteri-kanalis nii vene kui ka eesti keeles:

"Lugupeetud proua president Kersti Kaljulaid! Ma ei tea, kas Te olete teadlik oma riigi julgeolekujõudude tegevusest, mis ähvardab Sputnik Estonia ajakirjanikke ja Eesti kodanikke kriminaalvastutusele võtmisega selle eest, et nad teevad oma kutsetööd.

Neile esitati ennekuulmatu ultimaatum: lahkuda Sputnikust enne 1. jaanuari 2020 või olla valmis vanglakaristuseks.

Ausalt öeldes on mul raske ette kujutada, et Eesti on valmis kõikvõimalikke õigusi ja vabadusi rikkudes kolmkümmend ajakirjanikku vanglasse saatma.

Kahjuks aga sunnib elu mind Rossija Segodnja peatoimetajana seda ohtu tõsiselt võtma, kuna meie kolleeg Kirill Võšinski veetiski oma kutsetöö pärast nelisada päeva Ukraina vanglas.

Ma tean, et meie riikide suhted väärivad paremat. Oleme teadlikud Teie valmidusest rahumeelseks dialoogiks Venemaaga ja tunnustame Teid selle eest. Meie, nagu Teiegi, ei soovi Eesti pärast häbeneda. Ärge laske, palun, sellel juhtuda!"

Ametivõimude surve Sputnik Eestile

Infoagentuuri Rossija Segodnja pressiteenistus on juba teatanud, et Eesti võimuasutused ähvardavad Sputnik Eesti töötajaid kriminaalvastutusega, kui nad 2020. aasta 1. jaanuariks oma töökohalt ei lahku.

Sellise ähvarduse ettekäändeks osutus RIA Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv RIA Rossija Segodnja ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata. Sellele vaatamata külmutasid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid juba 2019. aasta oktoobri lõpul töötasude, maksude ja Sputnik Eesti büroopinna renditasu ülekanded.

Eesti võimude tegevust Sputnik Eesti suhtes on infoagentuur Rossija Segodnja nimetanud omavoliks ja lubanud pöörduda vastavate avaldustega ÜRO, OSCE, Euroopa Inimõiguste Kohtu ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide poole. Olukord on tekitanud Venemaal tõsist vastukaja.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks: 

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
poliitika, meedialahingud, ähvardus, vahistamine, Kersti Kaljulaid, Margarita Simonjan, sõnavabadus, Sputnik Eesti

Peamised teemad