21:02 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
11

Politoloog Eduard Tinn on kindel, et USA ja Venemaa suhete paranemise korral on Eesti USA-st sõltuva riigina sunnitud muutma oma suhtumist idanaabrisse ja asuma talle kõigis valdkondades lähenemise teele.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Kui president Trump suudab oma praegusele ametikohale teiseks ametiajaks edasi jääda, annab see talle rohkem vabadust oma isikliku poliitika elluviimiseks, leiab Eesti politoloog Eduard Tinn. Sel juhul ootab USA ja Venemaa suhteid ees paranemine.

"Kui Moskva ametlik poliitika on viimasel ajal kinnitanud, et Venemaa jaoks on ükskõik, kumb partei USA-s võimule tuleb, siis pärast Lavrovi viimatist visiiti Amerika Ühendriikidesse sai selgeks, et maskid on maha kistud ja panused tehakse nimelt Trumpile," ütles Tinn.

Mis antud kontekstis Eestit puudutab, siis praegune koalitsioon toetab põhiliselt Trumpi ja vabariiklasi. Opositsioon aga on politoloogi sõnul "Obama, madam Clintoni ja globalistide poolel."

Kuivõrd julgeoleku küsimustes asetab Eesti panuse NATO-le ja USAle, siis nõuab USA ja Venemaa vaheliste suhete paranemine ka Eestilt sedasama, usub Tinn.

USA sisepoliitilise võitluse taustal kulgev Ameerika Ühendriikide ja Venemaa vastastikuste suhete areng köidab avalikkuse ja eelkõige politoloogide tähelepanu.

Ühest küljest on tipptasemel kohtumised USA juhtkonnaga Venemaa jaoks tumestatud lisanduvatest sanktsioonidest, teisalt aga on tuumariigid kohustatud säilitama teatavat jõudude tasakaalu.

Тинн: улучшение отношений США и России потребует того же и от Эстонии

Lugege ja vaadake lisaks: 

Samal teemal

Protokolliväliselt: miks kohtus Venemaa minister USA presidendiga
USA senatis arutatakse eelnõu Venemaa tunnistamisest terroristlikuks riigiks
Ekspert: panused Venemaa isoleerimiseks on häbiväärselt nurjunud
Tagid:
poliitika, Eesti, Venemaa, USA

Peamised teemad