06:55 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)
11

Olukord, kus Eesti võimud survestavad Sputnik Eesti toimetuse töötajaid, suudetaks ehk lahendada kahe riigi juhtide kontaktide tasemel. Sellist lootust avaldas Venemaa riigiduuma väliskomitee juht Leonid Slutski.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. Venemaa riigiduuma väliskomitee juht Leonid Slutski loodab, et olukord Sputnik Eesti ümber suudetakse lahendada kahe riigi juhtide kontaktide tasemel. Kuid välistatud pole ka tähelepanu juhtimine sellele teemale mitmesugustel rahvusvahelistel foorumitel.

"Loodame, et võib-olla õnnestub see olukord lahendada meie riikide juhtide kontaktide raames. Meil on veel aega, mistõttu ma, kui võtta minu isiklik seisukoht, loodan pigem sellele kui rahvusvaheliste organisatsioonide sekkumisele," teatas Slutski pressikonverentsil teabeagentuuris Rossija Segodnja.

Muide, tema sõnade järgi, mida tsiteerib Telegrami-kanal Sputnik Lähivälismaa, Vene pool juhib ka edaspidi selliste suurte rahvusvaheliste organisatsioonide nagu ENPA ja OSCE tähelepanu sellele, et niisugused asjad on lubamatud ja neil puudub igasugune õiguslik alus.

Eesti võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, lisandusid Sputniku Eesti toimetuse ajakirjanike pidevale otsesele survele katsed kogu meediagrupi ja tema lepingupartnerite finantstegevust segada ning politsei ähvardab ajakirjanikke kriminaalasjadega, kui need ei lõpeta töötamist teabeagentuuris enne 1. jaanuari 2020.

Sellise ähvarduse ettekäändeks osutus Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljovi kandmine tema seisukoha tõttu Ukraina sündmuste suhtes Euroopa Liidu sanktsioonide alla kuuluvate isikute nimekirja.

Samas aga ei ole Vene riigile kuuluv Rossija Segodnja (Sputnik Eesti emaagentuur) ise mitte üheski sanktsioneeritavate nimekirjas ja mitte üheski Euroopa Liidu riigis tema töötajate suhtes selliseid meetmeid ei rakendata. Sellele vaatamata külmutasid rahvusvaheliste pankade Eesti filiaalid juba 2019. aasta oktoobri lõpul töötasude, maksude ja Sputnik Eesti büroopinna renditasu ülekanded.

Edgar Savisaar avaldas toetust Sputnik Eestile
© Sputnik / Вадим Анцупов

Rahvusvaheline infoagentuur Rossija Segodnja peab Eesti võimude tegevust Sputnik Eesti suhtes omavoliks ja pöördub ka vastava märgukirjaga rahvusvaheliste organisatsioonide poole.

Euroopa Ajakirjanike Föderatsioon kutsus Sputnik Eesti töötajate kriminaalkaristusega ähvardamist kommenteerides Eesti võimuasutusi üles hoiduma Euroopa Liidu sanktsioonide suvalisest tõlgendamisest ja tarbetutest piirangutest agentuuri toimimisele.

Venemaa president Vladimir Putin lubas toetada Sputnik Eesti töötajaid, kellele Eesti ametivõimude poolt ennekuulmatut survet avaldatakse. Nõnda väitis ta suurel pressikonverentsil peatoimetaja Elena Cherysheva küsimusele vastates.

Venemaa presidendi juures toimiv inimõiguste nõukogu kutsus Euroopa ja Euroopa Liidu rahvusvahelisi õiguskaitseühendusi võtma Sputnik Eestiga seotud olukord oma kontrolliva pilgu alla.

Balti riikide ametivõinud on korduvalt Venemaa meediakanalite tööle takistusi teinud. Venemaa välisministeeriumis on sedastatud, et nende riikide tegevusliinil on ilmsed kooskõlastatuse tunnused. Meedia ahistamisjuhtumid, nagu Venemaa välisministeeriumis märgiti, "näitavad ilmekalt, kui palju tegelikult maksavad Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused ustavusest demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtetele."

Lugege lisaks: 

Teema:
Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega (56)

Samal teemal

Võimud ähvardavad ajakirjanikke kriminaalkaristusega
Tagid:
sõnavabadus, poliitika, Venemaa, Eesti, Leonid Slutski

Peamised teemad