12:16 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Poliitika
lühendatud link
Nord Stream 2 (143)
10

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova juhtis pärast USA sanktsioonide kehtestamist Nord Stream 2 ja Turkish Streami suhtes tähelepanu sellele, et 22 triljoni dollari suuruse riigivõlaga riik keelab teistel oma majandust arendada.

TALLINN, 21. detsember — Sputnik. USA rahandusministeerium on teatanud, et Ameerika Ühendriikide sanktsioonid gaasijuhtmete Nord Stream 2 ja Turkish Stream vastu jõustuvad kohe ja et USA nõuab gaasijuhtmeid paigaldavatelt ettevõtetelt selle töö viivitamatut peatamist.

"Ameeriklaste laenudepõhine ideoloogia pole suutnud ülemaailmses konkurentsis vastu pidada, mida USA rahandusministeerium ikka ja jälle uute majanduslike vahistuskäskude väljastamisega kinnitab," kirjutas Zahharova Facebookis. "Varsti käsib ta viivitamatult hingamise lõpetada. Ja paljud ju täidavadki selle käsu," lisas ta.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud sellest, et reedel, 20. detsembril allkirjastas USA president Donald Trump riigikaitse eelarve, misjärel rahandusministeerium teatas, et USA sanktsioonid gaasijuhtmete Nord Stream 2 ja Turkish Stream vastu jõustuvad kohe ja et Washington nõuab neid paigaldavatelt ettevõtetelt ehitustööde viivitamatut peatamist.

Rootsi ja Hollandi ühisettevõte Allseas, mis tegeleb peaaegu kogu gaasijuhtme Nord Stream 2 avamere-paigaldusega, on oma töö peatanud. Töö seiskamise põhjustasid ameeriklaste sanktsioonid. Allseas teatas, et ootab USA võimudelt selgitusi sanktsioonide kohaldamise kohta.

Projekt Nord Stream

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamist Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani, läbilaskevõimsusega 55 miljardit kuupmeetrit gaasi aastas. Selle maksumus on 9,5 miljardit eurot.

Oktoobri lõpul andis Taani loa gaasijuhtme paigaldamiseks oma mandrilavale Läänemeres. Enne seda oli projekt kooskõlastatud Saksamaa, Rootsi ja Soomega.

Ehituse vastu on Ukraina, kes kardab kaotada oma tulusid Venemaa gaasi transiidist, Euroopa Liidus oma veeldatud maagaasi reklaamiv USA ja mõne teised riigid, sealhulgas Poola, Leedu ja Läti.

Lugege lisaks: 

Teema:
Nord Stream 2 (143)

Samal teemal

Nord Stream 2
Tagid:
sanktsioonid, Nord Stream 2, Venemaa, USA

Peamised teemad