04:24 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Poliitika
lühendatud link
20

Väidetega taktika väljatöötamisest Venemaa võimaliku sekkumise puhuks 2020. aasta presidendivalimistesse õigustatakse USA-s ettevalmistusi tõeliseks kübersõjaks, leiab ekspert.

TALLINN, 29. detsember — Sputnik. Ajaleht The Washington Post on allikatele viidates teatanud, et USA küberväejuhatus töötab välja taktikat Venemaa kõrgemate riigiametnike ja ärimeeste vastu suunatud infosõjaks sel puhul, kui Moskva üritab 2020. aasta valimistesse sekkuda.

"Tegemist on lihtsalt ettekäändega, et valmistuda tõeliseks kübersõjaks... Vaja on end õigustada ja näidata, et tarkvaraarendus ja spetsialistide, niinimetatud häkkerite vastu võitlejate väljakoolitamine on USA poliitilisel areenil, kuhu Venemaa nende meelest sekkuma kipub, vastupanu raames hädavajalik," ütles Kõrgema Majanduskooli maailmamajanduse ja -poliitika teaduskonna asedekaan Andrei Suzdaltsev RIA Novostile.

Ta märkis, et USA on Venemaa poliitilisel väljal, kaasa arvatud küberruumis täiesti kohal, "tegutsedes seal päris häbematult ja varjamatult".

Suzdaltsevi arvates on teisalt tegemist ideaalse võimalusega kasutada Vene tegurit USA poliitilisel väljal peetava poliitilise võitluse tööriistana.

"Mida me praegu näeme Kongressis, presidendi tagandamisprotsessis ja nii edasi. Venemaa on muutumas sääraseks vasaraks, vabariiklaste ja demokraatide vahelise võitluse jaoks võetud surveriistaks. Mis on väga kurb, kuna see riik muudab meid lihtsalt kaikaks omavahelise kempluse tarvis, mis on väga ohtlik," nentis ta.

Septembris teatas USA maavägede küberväejuhatuse ülem kindral Stephen G. Fogarty, et USA sõjavägi valmistab 2020. aasta valimiste eel aktiivselt ette küberruumis peetava infosõja kontseptsiooni.

Tema sõnul peaks USA oma vastastele selliste operatsioonide läbiviimisest avalikult teatama, kuna see näitab, et Washington ei jää lihtsalt nende ettevõtmisi taluma, vaid on valmis neile vastama.

USA on Venemaad süüdistanud 2016. aasta valimistesse sekkumises, Moskva lükkab need süüdistused kategooriliselt ümber. Trumpi-vastaste rünnakute tulemuseks sai juurdlus, mida juhtis eriprokurör Robert Mueller.

2019. aasta kevadel viis Mueller asja uurimise lõpule jõudes järeldusele, et mingit presidendikandidaat Donald Trumpi ja tema meeskonna sobingut või kokkumängu Venemaaga 2016. aasta valimiskampaania ajal ei olnud.

Varem on Trump korduvalt ümber lükanud oletused, et tema valimisvõit sai võimalikuks tänu "Moskva toetusele". Taoliste süüdistuste absurdsust on näidanud ka Venemaa president Vladimir Putin.

"Vene riik pole kunagi sekkunud Ameerika poliitilistesse protsessidesse ega kavatse seda teha," teatas Putin 2018. aasta juulis pressikonverentsil, mille teemaks olid Trumpiga kohtumise tulemused.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Venemaa on valmis avaldama USA presidendivalimistesse "sekkumise" kirjavahetuse
Ameerika on jahmunud: Venemaa sekkumise teemal valetatakse jõhkralt
Ron Paul juhtis tähelepanu "Vene sekkumise" tõendite puudumisele
Tagid:
poliitika, sekkumine, presidendivalimised, kübersõda, Venemaa, USA

Peamised teemad