02:02 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Kinnisvara
lühendatud link
7910

Tallinna korteriühistutele koolitus-, ekspertiisi- ja haljastustoetuse taotluste menetlemine, toetuste määramine ja väljamaksmine muudeti lihtsamaks ja kiiremaks

TALLINN, 10. veebruar — Sputnik. "Toetusmeetmete koondamine teeb taotlemismenetlust käsitlevad sätted ühest kohast kättesaadavaks ning toetuse taotlemise lihtsamaks," selgitas abilinnapea Eha Võrk. "Ühtsed menetlusnormid ja tähtajad vähendavad ühtlasi ka menetluskoormust."

Võrk lisas, et esmaseks eesmärgiks on elektrooniline menetlus, mis oleks nii taotlejale kui ka taotluse menetlejale võimalikult ökonoomne, edastab Tallinna linnavalitusus.

Jaanuaris jõustuva seadusega luuakse korteriomanike ühisustest korteriühistud >>

Seni kehtinud õigusaktid sätestasid eri toetuste taotlemisele erinevad viisid ja menetlustähtajad. Nüüd on korteriühistutele Tallinna Linnavaraameti poolt antavad toetused koondatud ühte õigusakti ning kõikide toetuste taotlemine iseteeninduskeskkonna põhiseks muudetud, ühtlasi kehtestati ühtsed nõuded ning ühtlustati menetlustähtajad.

Tallinna mittetulundustegevuse toetuste infosüsteemi iseteeninduskeskkonna kaudu tagatakse varasemast efektiivsem ja kiirem menetlus. Taotleja suhtleb haldusorganiga iseteeninduskeskkonna kaudu, vaid haljastustoetuse taotlemisel kontrollib linnaosa valitsus tegevust kohapeal. Ka puuduste kõrvaldamise vajadusest või menetleja otsusest teavitatakse taotlejat iseteeninduskeskkonna vahendusel.

Uue meetmena hakatakse andma korteriühistutele ekspertiisitoetust rõdude ja varikatuste ehitustehnilise ekspertiisi teostamise kulude katteks. Projekti "Roheline õu" raames toetatakse korteriühistute hoovialade korrastamist ning see toetusmeede on osutunud väga populaarseks.

Lumi ja jää tuleb ehitiste katustelt õigeaegselt eemaldada >>

Projekti "Roheline õu" raames toetuse taotlemine muutub senisest palju lihtsamaks. Kui praeguse korra kohaselt tuleb taotlus esitada enne tegevuste teostamist, siis kehtestatava uue korra kohaselt muutub menetlus elektrooniliseks ning kaob vajadus kasutada eri dokumendivorme. Toetust saab taotleda alles pärast tegevuste teostamist ja nende eest tasumist.

Olukord kinnisvaraturul: korterite hinnad on laes >>

Käesoleva aasta eelarvest on eraldatud kõnealuse kolme toetusmeetme peale kokku 98 000 eurot.

Tallinnas tegutseb korteriühistute infopunkt

Tallinna linnavalitsuse teenindussaalis (Vabaduse väljak 7) on kolmapäeviti taas avatud korteriühistute infopunkt.

Eesti Korteriühistute Liidu juristid annavad teenindussaalis kolmapäeviti korteriühistute esindajatele ja korteriomanikele tasuta nõu 7. veebruarist – 27. juunini ja 5. septembrist – 19. detsembrini kella 9-12 ja 13-17.

"Korteriühistute infopunkti kui elanikkonnale väga olulist teenust on juba aastaid linnaeelarvest toetatud. Lisaks on meie poolt ka infopunti pidamiseks vajalik ruum," ütles abilinnapea Eha Võrk.

"Linnavalitsuse ja korteriühistute liidu koostöös toimiv infopunkt on ilmselgelt oluline ja vajalik – aastas saab sealt nõu ja abi kaugelt üle tuhande inimese. Infopunkt on aidanud linnaelanikel lahendada hulgaliselt kortermajades elamisega seotud probleeme," lisas Võrk.

epingu sisuks on tasuta õigusalase abi andmine kortermajade elanikele korteriomandi valitsemise ja majandamise; korteriomanike ning ühistu kui juriidilise isiku õiguste ja kohustuste ning teistes kortermajades elamisega seotud tsiviil-, haldus-, väärteo-, kriminaalõiguslikes küsimustes jpm.

Lisaks korraldavad linnaosavalitsused korteriühistute esindajatele regulaarselt teabepäevi ja linn toetab ka Eesti Korteriühistute Liidu korteriühistute foorumi korraldamist. Toetatakse ka koolitustel osalemist — koolitustoetust saab küsida Eesti Korteriühistute Liidu või Eesti Kinnisvara Korrashoiu Liidu korraldatud koolitustel osalemiseks.

Uus seadus jätab vaid korteriühistud >>

1. jaanuarist hakkas kõigi korteriomandite majandamine toimuma korteriühistu vormis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Suurema muudatuse tõi see korteriomanditele, mille majandamine toimus uue seaduse jõustumiseni korteriomanike ühisuse vormis, sest neile lõi Tartu Maakohtu registriosakond uuest aastast ise korteriühistu.

Olemasolevaid korteriühistuid uus seadus põhimõtteliselt ei muutnud ja alles jääb nii korteriühistu nimi kui ka põhikiri.

Tagid:
iseteenindus, menetlus, toetus, Tallinna Linnavaraamet, korteriühistu, Eha Võrk, Eesti, Tallinn

Peamised teemad