14:07 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Relvastus
lühendatud link
82 0 0

Tuumapommide ja lõhkepeade seeriatootmine on USAs peatatud, mitmemiljardiline sõjalis-tehnoloogiline tootearendusprojekt läheb lõppkokkuvõttes veel kallimaks.

TALLINN, 9. september — Sputnik. Ameerika juhitavate tuumatommide B61-12 ja lõhkepeade W88 ALT 370 tootmise alustamine otsustati neist avastatud vigade tõttu peatada.

Relvastuse seeriatootmine pidi algama 2020. aastal, kuid stressitestide tulemusel on selgunud, et mõned pommi ja lõhkepea osad ei pea kaua vastu.

Lõppkokkuvõttes on NNSA teinud otsuse lükata B61-12 tootmise alustamine poolteist aastat edasi ja peatada moderniseeritud W88 tootmine lühemaks ajaks.

Eksperdid on juba tunnistanud, et seeriatootmise algusaegade muutmine suurendab moderniseerimiskava maksumust, mis praegu on juba 7,6 miljardit dollarit. NNSA asedirektori Charles Verdoni sõnul töötab Pentagon selle kallal, et viia viivitused miinimumini.

W88 ALT 370 on Ameerika ballistilistele rakettidele Trident 2 paigaldatud termotuumalõhkepeade W88 viimane versioon

Nagu Sputnik Eesti on teatanud, sunnivad juba kehtetu lühi- ja keskmaarakettide keelustamise (INF) leppega keelustatud rakettide katsetused USAs Venemaad rakendama riikliku julgeoleku tagamiseks vastumeetmeid.

Sellest teatas tänavu 26. augustil nõupidamisel Venemaa julgeolekunõukogu liikmetega president Vladimir Putin.

Presidendi sõnul saab kõik varem ookeani tagant Venemaa aadressil kõlanud süüdistused kirjutada propagandakampaania arvele, mille Washington on korraldanud selle varjamiseks, et ta kavatseb INF-leppest taganeda.

"Nüüd on Washingtoni kavatsus leppest taganeda kõigile silmanähtav," resümeeris Venemaa president.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Eestlased, kui leiate USA tuumapommi, helistage numbril 112
Foreign Policy: kuidas maailma tuumakatastroofist päästa
Tagid:
praak, Pentagon, tuumaprogramm, tuumapomm, USA

Peamised teemad