05:00 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
78 0 0

Korporatsiooni "Taktikaline rakettrelvastus" peadirektor Boriss Obnossov rääkis "ületamatu laskeulatusega" raketist X-101. Sõjaväeekspert Viktor Baranetsi sõnul on see rakett on juba läbinud lahingulised katsetused.

TALLINN, 19. september — Sputnik. Venemaa raketi X-101 laskeulatus pole kättesaadav ühelegi vastasele, ütles korporatsiooni Taktikaline Rakettrelvastus (v.k. - "Тактическое ракетное вооружение") peadirektor Boriss Obnossov.

Intervjuus ajakirjale Sõjalis-tööstusliku kuller (v.k. "Военно-промышленный курьер" – toim.) vastas ta küsimusele, kuidas suudaks Venemaa vastu seista hiljuti Ameerikas katsetatud raketile, mille lennuulatus on kuni tuhat kilomeetrit, pärast seda, kui USA taganes keskmise ja lühimaa rakettide keelustamise lepingust (INF-leping). 

"Peamine on meie tehnoloogiline baas, mille üle võib vaid uhkust tunda. Kuid me oleme väga seaduskuulekas riik. Meie piirangute süsteem on seotud rahvusvaheliste kohustustega ja seda kontrollitakse rangelt. Võin kinnitada, et me oleme kõigi kohustuste täitmisel äärmiselt täpsed," lisas rakettrelvastust tootva korporatsiooni juht.

Obnossov tuletas meelde ka president Vladimir Putini sõnu, et järjekordset võidurelvastumist ei tohiks lubada. Ta kinnitas, et riigi julgeolek tagatakse igal juhul.

Ajalehe Komsomolskaja Pravda sõjaline vaatleja, erukolonel Viktor Baranets rääkis raketist X-101 raadio Sputnik eetris. 

Tulistasime ISIS-t* tegelikult Venemaa territooriumilt, Kaspia mere kohal olevast õhuruumist ja rakett jõudis eesmärgini vaid kümnemeetrise kõrvalekaldega – kusjuures kandes 400-kilogrammist laengut. See on tõepoolest meie sõjalis-tööstusliku kompleksi silmapaistev toode," ütles Viktor Baranets.

* Venemaal keelatud terroristlik organisatsioon.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Miks oli INF-leppega keelustatud USA raketi katsetamine eksperdi arvates ootuspärane
Putin kibeleb esitlema maailmale S-500 vastuseks Lääne sanktsioonidele
Viimane kaitseliin: milleks uus "Pantsir" võimeline on
Põhja-Korea katsetas taas kaugmaa ballistilist raketti
Kellele INF-leping ei kehti: USA valmistub keelatud rakette katsetama
Tagid:
raketikatsetused, IFN-leping, USA, rakett, Venemaa

Peamised teemad