22:29 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
4510

Venemaa kaitseministeeriumi pressiesindaja kindralmajor Igor Konašenkov rääkis ajakirjanikele Süürias asuva Venemaa Khmeimimi droonirünnaku käigus alla tulistatud terroristide lennuaparaatidest.

TALLINN, 26. september — Sputnik. Kaitseministeeriumi pressiesindaja kindralmajor Igor Konašenkov rääkis Süürias Venemaa Khmeimimi õhubaasi lähedal alla lastud terroristide droonidest. Tema sõnul on ühe sellise seadme lennuulatus 150 kilomeetrit, lennu kõrgus võis aga küündida nelja kilomeetrini, edastas RIA Novosti

"See on tõsine saavutus," ütles ta, näidates ajakirjanikele septembris baasile lähenenud ja alla tulistatud terroridroone. Kindral märkis, et lennuaparaatide loojad kasutasid vaatamata toodete mannetule väljanägemisele keerulisi tehnilisi lahendusi, mis nõuavad eriteadmisi.

Ründeseadmesee oli paigaldatud navigatsiooni ja juhtimissüsteem, kolm antenni ja spetsiaalsed konsoolid laskemoona kinnitamiseks, tõi ta näiteks. Teisel droonil oli kütusepaagiks viieliitrine bensiinimahuti. 

"On arusaadav, et seadmete kokkupanek toimub teatud skeemide järgi, ja keegi, kes neid tehnoloogiaid valdab, abistab terroriste," lisas kindral.

Kaitseministeerium teatas 3. septembril lennubaasile lähenenud kahe terroristide drooni hävitamisest. Märgiti, et keegi ei saanud seejuures vigastada. Viimati teatasid Venemaa sõjaväelased droonide hävitamisest Khmeimimi lähistel 11. augustil – siis oli juttu kuuest allatulistatud droonist.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Kuidas kaitsta Venemaa sõjaväebaasi Khmeimimis
Venemaa sõjaväebaas Tartuses vormistatakse pikaajalisele rendile
Tartus ja Khmeimim - Moskva tugevad positsioonid Lähis-Idas
Ekspert: Khmeimimi droonirünnak - terrorismi ajaloo uus etapp
Tagid:
droonid, Khmeimim, relvajõud, Venemaa, Süüria

Peamised teemad