18:19 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Relvastus
lühendatud link
Meedialahingud (290)
98 0 0

Uudis Venemaa eriüksuste paiknemisest Teravmägedel ei vasta tegelikkusele, teatas Venemaa suursaatkond Norras. Politoloog Bogdan Bezpalko analüüsis raadios Sputnik, mis põhjustas sellise teate Norra meedias.

TALLINN, 1. oktoober — Sputnik. Teave "Venemaa erivägede paiknemisest Norras" pole tõene, teatas Venemaa saatkond Oslos. Varem ilmus Norra võrgulehel Aldrimer.no artikkel "Vene eriüksus Teravmägedel".

Diplomaadid rõhutasid, et nad peavad seda "käpardlikuks katseks" õigustada Norra kaitsekulutuste suurendamist. Sellised meetodid "ei vasta ajakirjanduseetikale", leidis saatkond.
Ameerika sõjaväelased, illustreeriv foto
© Sputnik / Александр Имедашвили, STF

Venemaa presidendi juures tegutseva Rahvusvaheliste suhete nõukogu liige Bogdan Bezpalko kommenteeris raadios Sputnik Norra meedias ilmunud teadet. 

"Arvatavasti on see tingitud sellest, et Euroopa riikide ja Venemaa vahel on märgata habrast, kuid siiski suhete paranemist.

Ja loomulikult võtavad kõik eurooplased äärmiselt negatiivselt vastu teate Venemaa eriüksuste ilmumisest saarestikku, mille staatus on kindlaks määratud rahvusvaheliste lepingutega. See on osa Venemaa-vastast info-psühholoogilisest sõjast," ütles Bogdan Bezpalko.

Teravmägede saarestik asub Põhja-Jäämeres ja sellel on eriline õiguslik seisund. 1920. aastal sõlmitud rahvusvahelise lepinguga kehtestati sellele territooriumile Norra suveräänsus, kuid lepinguosalistel riikidel (sealhulgas Venemaal) on õigus kasutada saarestiku loodusvarasid ja territoriaalvett. Venemaa on ainuke riik peale Norra, mis saari kasutab.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Norra võistleb koos Baltimaadega Venemaa esiheidutaja tiitli pärast
Norra: hädaolukorras saame loota vaid Venemaa abile
Avalik saladus. Keda sihib Ameerika eriüksus Eestis
Pentagon uurib Venemaad oma armee vajadusteks
Tagid:
Venemaa suursaatkond, infosõda, eriväed, Venemaa, Norra

Peamised teemad