09:26 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Relvastus
lühendatud link
Meedialahingud (290)
49 0 0

Vene diplomaadid vastasid Briti kindral Nick Carteri avaldusele "igapäevasest sõjast" Venemaaga. Kindral ei anna endale oma agressiivsete avalduste aru, ütles politoloog Pavel Feldman raadios Sputnik.

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Ühendkuningriik kaitsestruktuurid mõtlevad kaitse-eelarve suurendamise õigustamiseks välja olematuid ohte, teatas Venemaa Ühendkuningriigi saatkonna pressiteenistus.

"Ühendkuningriigi kõrgeima sõjaväeülema retoorika on murettekitav. Tegelikult väidab ta, et tänapäevatingimustes ähmastub sõja ja rahu vaheline piir ning kindral ise "tunneb end nagu sõjas", sest maailmavõimude vaheline konkurents ning ideede võitlus riikide ja valitsusväliste subjektide vahel on ägenenud," teatas saatkond.

Lisaks olid diplomaadid üllatunud kindrali väitest, et "Venemaa ja Hiina seavad rahvusvaheliste normide omapoolse tõlgendamisega kahtluse alla sõjapidamise eetilised ja õiguslikud alused" ja "Venemaa kujutab endast tõsisemat ohtu kui viis aastat tagasi".

Venemaa strateegiliste uuringute ja prognooside instituudi asedirektor, poliitikateaduste doktor Pavel Feldman leidis raadio Sputnik eetris, et Briti kindral peab oma sõnad paremini läbi mõtlema.

Tema arvates ei mõista paljud agressiivsete avalduste autorid nende sõnade hinda.
Foto on illustratiivne.
© Sputnik / Игорь Зарембо

"Täna pole Ühendkuningriigile ja teistele juhtivatele lääneriikidele "kuuma" sõja puhkemise ohtu praktiliselt olemas ja härra Carteri sugustel kindralitel on silmnähtavalt igav. Nii kasutabki ta iga võimalust, et enda olemasolu meelde tuletada ja mõtleb, et oleks tore saada oma juhitavasse sõjalisse struktuuri rohkem raha. Inimesed, kes endale selliseid agressiivseid rünnakuid lubavad, ei mõista oma sõnade hinda.

Härra Carter ilmselt kadestab oma kolleege, kes praegu Lähis-Idas just seda "kuuma sõda" peavad – mille poolest tema kehvem on. Võib-olla tahaks ta endale "kübersõja veterani" tiitlit või rääkida, kuidas ta kübersõjas haavata sai," ütles Pavel Feldman.

Ühendkuningriik on juba loonud eriüksuse "vastutegevuseks" Venemaale sotsiaalvõrgustikes. The Telegraph kirjutas, et niinimetatud kuues diviis on ette nähtud Ühendkuningriigi avaliku arvamuse ja vastaste mõjutamiseks, spetsialiseerudes infosõjale.

Lugege lisaks:

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Kindralid ei taha sõda
Briti peamine tank tapab oma sõdureid
Eesti peaminister rääkis Briti sõjaväelastele "hindamatust väärtusest"
Impeeriumi vastulöök – Briti kindral tahab uut "suurt mängu" alustada 
Tagid:
sõjaseisukord, kübersõda, Venemaa, kindral, Ühendkuningriik

Peamised teemad