11:55 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Relvastus
lühendatud link
13910

Venemaa õhu- ja kosmosejõudude (eriotstarbelise) 15. armee staap avalikustas, mitu minutit läheb Moskval raketirünnaku hoiatussüsteemi töölehakkamisel vastulöögi andmise otsustamiseks.

TALLINN, 6. oktoober — Sputnik. Venemaa kõrgeimal juhtkonnal on vastulöögi andmise otsustamiseks aega kümmekond minutit hetkest, kui saabub hoiatus raketirünnakust Venemaa territooriumile, teatas riigi õhu- ja kosmosejõudude (eriotstarbelise) 15. armee staabiülem Anatoli Nestetšuk.

Tema sõnul on juba vastuvõetud riikliku programmi raames kavas ehitada 2021. aastal raketirünnaku hoiatussüsteemi radarijaam Vorkutasse, 2022. aastal Olenegorskisse ja 2024. aastal Sevastopolisse. Õhu- ja kosmoseväed teevad ettepaneku jätkata radarijaamade ehitamist ka pärast 2025. aastat kehtima hakkava uue riikliku relvastusprogrammi raames.
Военнослужащий в приборном зале радиолокационной станции
© Sputnik / Павел Львов
Sõjaväelane radarijaamas

"Meil on väga vaja teavet vastase kohta teistel strateegilistel õhu- ja kosmosesuundadel. Me teame neid kohti ja töötame väga aktiivselt selle nimel, et kolleegid kaitseministeeriumist teeksid edaspidi riikliku relvastusprogrammi alusel sellekohase konkreetse otsuse," märkis Nestetšuk.

Võtke teadmiseks, et ülevalt on kõik näha

Venemaa julgeoleku tagamiseks jälgivad sõjaväelased maailma ka kosmosest. Venemaa orbitaalgrupeeringu kosmoseaparaatide üldarvust töötab üle 90 aparaadi kaitseministeeriumi vajadusteks ehk need kujutavad endast sõjalise otstarbega kosmoseaparaate ja üle 60 aparaadi töötab föderaalse kosmoseprogrammi raames ja teiste ministeeriumide vajadusteks. 

Nestetšuk märkis, et praegu käib Venemaa orbitaalgrupeeringu hoogsa arendamise protsess. Kui enne oli Venemaal umbes 200 aparaati, siis nüüd on neid vähem, sest nende kvaliteet on paranenud ning töökindlus suurenenud.

Venemaa ise  kosmosesse relvi ei paiguta, kuid jälgib teraselt teiste riikide katseid kosmoseaparaate militariseerida. "Venemaa kosmoseluurekeskus näeb kõike, mis kosmoses toimub — kõigis suundades, kõigil tasanditel. Meie tõenäolised vastased ja partnerid võivad olla kindlad ühes - see on meie kontrolli all," ütles Nestetšuk lõpetuseks.

Putin: USA-l on veel šanss

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Kremlis on korduvalt rõhutatud: Venemaa võib teoreetiliselt anda tuumalöögi ainult vastuseks, sest ta käsitab tuumarelva ainult kaitsevahendina.

Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul võidakse selline otsus vastu võtta juhul, kui raketirünnaku hoiatussüsteemid mitte ainult ei fikseeri raketi starti, vaid prognoosivad ka tema täpse lennutrajektoori ja lõhkepea Venemaa territooriumile langemise aja.

Putin märkis, et maailma julgeolekuolukord on halvenenud pärast seda, kui USA taganes lühi- ja keskmaarakettide likvideerimise leppest. Seejuures väljendas ta veendumust, et kuni USA ei ole teinud lõplikku otsust rakettide paigutamise kohta Aasiasse, on võimalik olukorda kontrolli all hoida.

Lugege lisaks:

Samal teemal

Ameerika Patriot ilmub Poola: kuidas Varssavi illusioonide ohvriks langes
Kübersõjad, uus episood ja uus hoop. Venemaa pihta
Saagige, Donald, saagige: millised relvad Venemaa Pentagonil hävitada soovitab
Venemaa alustas õhutõrjekomplekside S-500 tootmist
Tagid:
kosmos, raketikaitse, raketirünnak, Venemaa

Peamised teemad