20:14 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Relvastus
lühendatud link
Türgi sõda kurdide vastu (30)
112 0 0

Venemaa Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimehe esimene asetäitja Vladimir Džabarov rääkis Türgi sõjalise operatsiooni alustamisest kurdide vastu Süüria põhjaosas ning Venemaa suhtumisest sellesse konflikti.

TALLINN, 11. oktoober — Sputnik. Olukord Süürias on senaator Vladimir Džabarovi sõnul tõesti halb, sest alles hiljuti lõppes Süüria valitsusvägede ja rahvusvaheliste terroristide relvastatud vastasseis ja olukord riigis hakkas normaliseeruma.

Владимир Джабаров на заседании Совета Федерации РФ
© Sputnik / Владимир Федоренко
Venemaa Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimehe esimene asetäitja Vladimir Džabarov

Rääkides Türgi eesmärkidest ja naaberriigi territooriumile tungimise tagajärgedest, märkis Vladimir Džabarov, et Türgi armee on USA järel NATO liikmesriikidest võimsuselt järgmine, kuid tõenäoliselt ei suuda see rahva vastupanu murda.

Džabarovi sõnul ei sekku Venemaa mingil juhul sellesse sõjalisse konflikti, sest tema eesmärgid Süüriasse sisenemisel olid hoopis teised.

"Me võitlesime rahvusvahelise terrorismiga ja usun, et oleme oma ülesande täitnud ja teeme seda jätkuvalt. Arvan, et Venemaa ei nõustu osalemisega selles konfliktis — see pole meie küsimus," lõpetas senaator.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Türgi president Tayyip Erdogan andis 9. oktoobril käsu alustada operatsiooniga "Rahu allikas".

Erdogan teavitas oma Venemaa kolleegi Vladimir Putinit valmisolekust alustada pealetungi kurdide positsioonidele Süürias.

Venemaa president kutsus oma vestluspartnerit telefonivestluses üles "olukorda hoolikalt kaaluma, et mitte kahjustada Süüria kriisi lahendamiseks tehtavaid üldisi jõupingutusi".

Türgi kaitseministeeriumi teatel andsid Türgi väed pärast operatsiooni "Rahu allikas" algust kurdi vägede positsioonidele üle 180 löögi. Lisaks Türgi regulaararmee üksustele osalesid operatsioonides ka opositsioonilise Süüria rahvusarmee üksused.

Venekeelset intervjuud senaator Vladimir Džabaroviga saate kuulata siit:

Как отреагирует Россия на вторжение Турции в Сирию — мнение сенатора
Lugege lisaks:

Teema:
Türgi sõda kurdide vastu (30)

Samal teemal

Rooda: Türgi ise muudab kurdid terroristideks
Türgi sõdib kurdide vastu ühtse Süüria nimel
Türgi ründas kurdi rahvakaitseväge — Trump on maruvihane — video
Konašenkov rääkis Khmeimimile lähenemisel hävitatud terroristide droonidest
Tagid:
Venemaa, kurdid, sissetung, Türgi, Põhja-Süüria

Peamised teemad