11:29 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
60 0 0

Ukraina sõjaväe lahingutehnika paigutamisest elamurajoonidesse teatas Donetski Rahvavabariigi miilits - see ohustab tsiviilelanikke.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Donetski Rahvavabariigi rahvamiilitsa pressiteenistus teatas, et luure avastas Ukraina relvajõudude poolt Avdejevka asula elurajooni peidetud sõjatehnika.

Nii on luureandmetel Ukraina relvajõudude 92. üksiku mehhaniseeritud brigaadi soomuk BMP-4 peidetud ühte Avdejevka elurajooni, mis seab ohtu tsiviilisikute elu. Donetski RV rahvamiilitsa pressiteenistus teatas samuti paljudest relvarahu rikkumiste faktidest Ukraina relvajõudude poolt.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Donetski RV juht Deniss Pušilin tegi ettepaneku relvastatud konflikti lõpetamiseks Donbassis vastavalt Minski kokkulepete rakendamise kompleksmeetmetele. Pušilini sõnul saabub rahu alles pärast seda, kui praegune Ukraina riik saadetakse laiali ja luuakse uus, "tõeliselt sõltumatu Ukraina".

Relvastatud konflikt Donbassis algas 2014. aasta kevadel pärast põhiseadusvastast riigipööret Kiievis. Valdav enamus Donetski ja Luganski oblasti elanikke keeldus uue valitsuse legitiimsust tunnustamast ja hääletas referendumitel Ukrainast lahkumise poolt. Vastuseks rahvahääletusele saatis Kiiev piirkonda oma väed.Donbassi elanikud osutasid agressioonile relvastatud vastupanu.

ÜRO andmetel on alates Kagu-Ukraina konflikti algusest tsiviilelanike arv tõusnud 3300-ni.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Pataljonid tahavad rihma: allumatus Ukraina relvajõududes
Välksõda Ukraina moodi: Donbass Ukraina sõjaväelaste ootuses
Mis saab Minski lepingutest: Kiiev keeldub Donbassi eristaatuse arutamisest
Donetski Rahvavabariigis teatati mürgiste ainete ešeloni saabumisest Donbassi
Tagid:
Minski lepped, elurajoon, soomuk, Ukraina, Donbass

Peamised teemad