18:58 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Relvastus
lühendatud link
INF-lepe (19)
100 0 0

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu nimetas piirkonnad, kuhu USA soovib oma lähi- ja keskmaa rakette paigutada.

TALLINN, 21. oktoober — Sputnik. Varem INF-lepinguga keelatud Ameerika raketid võidakse paigutada Euroopasse ja Aasia-Vaikse ookeani piirkonda. Sellise stsenaariumi suurest tõenäosusest teatas Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu. 

"On kindel alus eeldada, et Ameerika rünnakrelvad, mis olid varem lähi- ja keskmaa rakettide likvideerimise lepinguga keelatud, paigutatakse pingete suurendamiseks Aasia-Vaikse ookeani ja Euroopa piirkonda," vahendas RIA Novosti esmaspäeval, 21. oktoobril Venemaa kaitseministrit.

Šoigu avaldas veendumust, et USA sellised sammud viivad võidurelvastumiseni, suurendavad konfliktide potentsiaali ja intsidentide riski.

Sellega seoses hoiatas minister, et riigid, kes annavad oma territooriumi Ameerika lähi- ja keskmaa rünnakrelvade paigutamiseks," muutuvad sisuliselt Ameerika poliitika pantvangideks".

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, kaotas USA võimude algatusel Vene-Ameerika lähi- ja keskmaarakettide likvideerimise leping (INF-leping) käesoleva aasta augustis oma kehtivuse.

Venemaa president Vladimir Putin saatis septembri lõpus mitmele riigile kirjad ettepanekuga ühineda varem INF-i lepinguga keelatud rakettide kasutuselevõtu moratooriumiga. NATO eelistas Venemaa riigipea algatust eirata.

Lugege lisaks:

Teema:
INF-lepe (19)

Samal teemal

Balti militarismi tunnused: tundmatud droonid, huupi lendavad mürsud ja raketid
Tagid:
võidurelvastumine, lähi- ja keskmaaraketid, Euroopa, USA, Sergei Šoigu

Peamised teemad