08:15 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
10910

Armata platvormile ehitatud Vene tank T-14 ületab Saksamaa meedia andmetel Saksamaa tanki Leopard-2 näitajaid. Sõjaväeekspert Dmitri Kornejev kommenteeris artiklit raadios Sputnik.

TALLINN, 22. oktoober — Sputnik. Venemaa uuele Armata platvormile ehitatud 125-millimeetrise kahuriga tank T-14 ületab paljude näitajate poolest Saksamaa Leopard-2 tanki, kirjutab Saksamaa väljaanne Die Welt.

Uut tanki nimetatakse esialgu "peamiseks maapealseks lahingusüsteemiks" (ingl. k. - Main Ground Combat System (ka Leopard 3-ks)) ja see peaks relvastusse jõudma 2023. aastal.

Saksamaa kontsern Rheinmetall ja Prantsuse Nexter Systems töötasid Saksa-Prantsuse projekti jaoks iseseisvalt välja uued suurtükid, kaliibriga vastavalt 130 ja 140 millimeetrit.

Die Welt märgib, et kulisside taga käib koostööparterite vahel aga võitlus tehnoloogia ja tulevaste ekspordivõimaluste pärast.

Võrgulehe MilitaryRussia.ru peatoimetaja Dmitri Kornev võrdles raadios Sputnik eetris välismaa tanke Venemaa Armata platvormile ehitatud T-14-ga.

Meeskonda seal pole, relv töötab täisautomaatselt, seetõttu on ka kamber ise kompaktsem.

Siseruum jaguneb sektsioonideks, mis tagab meeskonna parema kaitse. Meeskond on soomustehnikas kõige väärtuslikum... Seda kõike silmas pidades ongi tanki T-14 võimekus tõesti suurem kui valdava enamuse ja võib-olla ka kõikide välismaiste tankide oma," ütles Dmitri Kornejev.

Leopard 2 on Saksamaa peamine lahingutank.

Ta on Saksamaa, Hollandi, Austria, Norra, Rootsi, Šveitsi, Hispaania, Taani, Kreeka, Soome ja teiste riikide relvastuses. Sellel tankil on kombineeritud mitmekihiline soomus, kaitse massihävitusrelvade eest ja kahes tasapinnas stabiliseeritav suurtükk.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Briti peamine tank tapab oma sõdureid
Gigandid panevad Putini "supertanki" vastu seljad kokku
Ameerika sõdurid sõitsid ringi Vene tankidega T-80
Tanki "Leopard 2 A7V" renessanss
Tagid:
Leclerc, Prantsusmaa, Leopard 2, Saksamaa, T-14 "Armata", Venemaa

Peamised teemad