17:41 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Relvastus
lühendatud link
NATO idarindel (273)
97 0 0

Meritsi Ühendkuningriigist Saksamaale saabuva Suurbritannia kuningliku ratsarügemendi liikumine Eestis toimuvale õppusele "Tractable" toimub erinevaid marsruute pidi.

TALLINN, 23. oktoober — Sputnik. Briti kuninglike ratsaväelaste sõjavarustuse siiasaatmise põhjuseks on Eestis toimuvad õppused "Tractable". Husaaride terasest "ratsud" tuuakse Eestisse Saksamaalt läbi erinevaid marsruute kasutades.

Briti sõdurid Tapal
© Estonian Defence Forces
Saksamaa sadamalinna Emdeni toimetati laevadel umbes 200 ühikut sõjatehnikat ja 800 Briti kuningliku ratsarügemendi sõjaväelast.

Uued tulijad peaksid asendama NATO taktikalisse gruppi kuuluva Suurbritannia kontingendi, mis paikneb Venemaast umbes saja kilomeetri kaugusel Tapa sõjaväelinnakus.

Õppused "Tractable" toimuvad Eestis esimest korda, oktoobri lõpust novembri alguseni. Senistest õppustest erineb see logistilise operatsiooni mahu ja keerukuse poolest.
Õppustel osalevad kaitseväe ja Kaitseliidu üksused arendavad oma oskusi Eestisse saabuvate liitlaste vastuvõtmisel ja toetamisel, lihvides ühtlasi koostööd nendega. Õppuste osana on kavas ka langevarjuhüpped.

Treeningharjutused toimuvad oktoobri lõpul ja kestavad novembri alguseni 2019. Koos brittidega võtavad neist osa Eesti kaitseväelased ja kaitseliitlased.

Briti majori Titus Jordani sõnul võimaldab "Tractable" Briti sõjaväel demonstreerida üksuste "kiiret" ja "laialdast" kaasamist läbi oma võime "Baltimaade julgeolekut suurendada". Õppuste osana viiakse läbi ka õhudessant.

Боевая техника Королевского гусарского полка Великобритании, прибывшая на учения Tractable в Эстонию
© Фото : Ardi Hallismaa / Kaitsevägi
Suurbritannia kuninglike husaaride sõjavarustus saabus Eestisse õppustele "Tractable"
Eesti roll vastuvõtva riigina taandub saabuvate brittide toetamisele. "Peame lubama liitlastel vabalt riiki ja teatud piirkondadesse siseneda," ütles major Tambet Mäe, kes vastutab operatsiooni läbiviimise eest Eesti poolelt.

"Heidutus" kui võimalus lähemale hiilida

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et Briti väed on Eestis alates 2017. aastast – Tapa sõjaväelinnakus NATO taktikalise rühmituse koosseisus Venemaa "heidutamise" ettekäändel.

Moskva on korduvalt kinnitanud, et Venemaa pole huvitatud NATOga vastasseisu teravnemisest – ei Balti regioonis ega kusagil mujal. Vladimir Putin selgitas vastuseks Venemaa vastu esitatud süüdistustele "agressiivses käitumises", et kõik see on vaid "jutt lihtsameelsete lollitamiseks".

© Фото : Ardi Hallismaa / Kaitsevägi
Briti tank saabumas eestis toimuvatele õppustele "Tractable".
Kreml on kindel – NATO teab hästi, et Venemaa ei kavatse kedagi rünnata ning et "Vene ohu" müüti kasutatakse vaid selleks, et õigustada sõjalist kohalolekut Venemaa piiridel.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul loodab Moskva, et allianss juhindub oma otsustes tervest mõistusest, kuid on samas valmis rakendama vajalikke meetmeid NATO sõjalise võimekuse tugevdamisest tuleneva rahvusliku julgeoleku ohtude neutraliseerimiseks.

Lugege lisaks:

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Sõda lahti? Ei, vaid NATO õppused
Tollikontrollis viibivad NATO väed ei saa sõdida
Malbrook valmistub matkale minema: milliseks sõjaks Eestit valmistatakse!
Strateegiline piinlemine - Norras toimunud NATO õppuste varjukülg
Tagid:
Ühendkuningriik, sõjaväebaas, Tapa, NATO, õppused, Eesti

Peamised teemad