15:37 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Relvastus
lühendatud link
Relvastus (196)
23030

Hiina ajakirjandus usub, et ameeriklasi, keda ärritavad Süüria ja Ukraina olukorraga seotud erimeelsused Moskvaga, peatab Venemaale kallale tungimast üksnes karmi vastulöögi tõenäosus.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Hiinas mudeldatakse jätkuvalt USA ja Venemaa vahelise sõjalise konflikti tõenäosust. Sealse meedia meelest tuleks NATO riikidel jõu kasutamisega ettevaatlikum olla, kuna see võib "viia katastroofini".

Põhjust sääraseks järelduseks näeb hiinlaste väljaanne Sohu selles, et Venemaa oma tohutute tuumavarudega on suuteline vähemalt "kümme korda" USA maa pealt pühkima.

Artikli autorid tuletavad meelde, et Kremli käsutuses on tuumalõhkepead ja vahendid nende kohaletoimetamiseks, tuumarelvade stardiplatsid ja platvormid, sealhulgas lennukid Tu-160, strateegilised ballistilised raketid ning Borei-klassi alused merel paiknevate ballistiliste rakettide käivitamiseks.

Nad on veendunud, et Washington võiks seoses erimeelsustega Süüria ja Ukraina olukorra osas Venemaale "löögi anda", kuid vastulöögi tõenäosus hoiab ameeriklasi tagasi. Nii et NATO-sse kuuluvatel riikidel tuleks olla jõu kasutamisel väga ettevaatlik, kuna see "võib viia katastroofini," nentis Hiina väljaanne kokkuvõtteks.

Millest Hiinas unistatakse

Viimasel ajal on Hiinas üha menukamaks muutumas teoreetilised mudeldused NATO liikmesriikide ja Venemaa vahelise sõjalise konflikti tulemitest.

Hiinlaste arvates suudavad Põhja-Atlandi alliansi väed teoreetiliselt kahe päevaga Kaliningradi oblasti vallutada.

Venemaa aga annab siis artikli autori hinnangul vastumeetmena löögi viie kuni kaheksa Euroopa pealinna pihta, mis tõstab konflikti juba automaatselt regionaalselt tasandilt globaalsele tasemele.

Lugege lisaks:

Teema:
Relvastus (196)

Samal teemal

Riigiduuma selgitas, miks USA Venemaa ja NATO tanke kokku loeb
Tagid:
sõda, NATO, Venemaa, Hiina

Peamised teemad