13:16 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Relvastus
lühendatud link
5410

Viienda põlvkonna hävitaja loomine võib saada Vene-Türgi sõjalise koostöö veel üheks viljaks – Moskva teatas oma valmisolekust Ankarat projekti elluviimisel aidata.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Sõjalis-tehniline koostöö Venemaa ja Türgi vahel võib jõuda uuele tasemele. Seda, et Moskva on valmis Ankarat viienda põlvkonna hävitaja arendamisel abistama, rääkis ajakirjanikele Venemaa sõjalis-tehnilise koostöö föderaalse teenistuse FSVTS direktor Dmitri Šugajev.

"Meil on selles valdkonnas, mida oma Türgi partneritele erinevate süsteemide vallas pakkuda," tsiteeris RIA Novosti Šugajevi sõnu.

"Suudame neid tõsiselt aidata," kinnitas FSVTS esindaja.

Sputnik Eesti juba kirjutas, et Türgi ostis mõni aeg tagasi Venemaalt mitu õhutõrjesüsteemi S-400 divisjoni, mis põhjustas USA-s negatiivse reaktsiooni. Washington kutsus Ankarat üles Moskvaga lepingut katkestama.

Samal ajal ähvardasid USA võimud Türgit hävitajate F-35 programmist väljajätmise ja sanktsioonide kehtestamisega, vaatamata sellele, et Türgi on lepingus sätestatud 2,5 miljardist dollarist juba 1,5 miljardit tasunud.

Türgi juhtkond ütles vastuseks, et S-400 puudutav otsus on lõplik ega kuulu ülevaatamisele. Türgi presidendi pressiesindaja Ibrahim Kalini sõnul "ei astu Türgi sammugi tagasi".

Lugege lisaks:

Samal teemal

Võitsid kõik: miks Vene-Türgi Süüria kompromiss kõigile kasulik on
"Tõsine väljakutse" — USA ja Türgi presidendid tahavad S-400 küsimuse "ära klaarida"
Tagid:
F-35, hävitaja, S-400, USA, Venemaa, Türgi

Peamised teemad