19:05 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Relvastus
lühendatud link
01

Vene politoloog, sõjandusekspert Ivan Konovalov seletas, miks operatiiv-taktikaline raketikompleks Iskander paneb lääneriigid hambaid kiristama.

TALLINN, 24. november – Sputnik. Venemaa kaitseministeeriumi teatel jõuab reedel, 22. novembril, lõpule maaväe ümberrelvastamine operatiiv-taktikalisele raketikompleksile Iskander.

Lääne sõjaväeringkonna raketikoondise isikkoosseisule antakse Kapustin Jari polügoonil üle mitukümmend laskeseadet, veo- ja laadimismasinat, komando- ja staabimasinat, elutagamis-, reglemendi- ja hooldustehnikat. Ümberrelvastamise tulemusel peetakse taktikaline õppus koos raketi lahinglaskmisega.

Politoloogi ja sõjanduseksperdi Ivan Konovalovi sõnul on ümberrelvastumine Iskanderitele täiesti loogiline protsess, mis on osa relvajõudude reformi üldpildist.

"Nende taktikalis-tehnilised andmed on hästi teada. Veelgi enam, see kompleks paneb meie niinimetatud partnerid läänest hambaid kiristama, sest selles segmendis ei ole maailmas küll midagi paremat," ütles Ivan Konovalov raadio Sputnik eetris.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on operatiiv-taktikalised raketikompleksid Iskander-M viidud Venemaa kõige läänepoolsematel piiridel — Kaliningradi oblastis — lahinguvalmidusse 2018. aasta alguses.

Kompleksi Iskander katsetused jõudsid lõpule 2007. aastal. Kompleks on võetud Venemaa armee relvastusse versioonides Iskander-M ja Iskander-K.

Lugege lisaks:

Samal teemal

USA hindas Venemaa võimekust Kaliningradi oblastit kaitsta
Tagid:
raketikompleksid, NATO, Lääs, Iskander

Peamised teemad