13:00 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Relvastus
lühendatud link
Droon (39)
12

Piki Venemaa Leningradi ja Pihkva oblasti piiri tegi luurelennu Ameerika mehitamata õhusõiduk. Luuredroon saabus NATO lennuväebaasist Sitsiilias.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Venemaa õhukaitse valvejõud jälgisid Venemaa piiride lähedale lennanud Ameerika drooni.

Ameerika strateegiline luuredroon tegi luurelennu Venemaa piiride lähedal, teatab RIA Novosti.  4B-40 Global Hawk pardanumbriga l11-2048 ja kutsungiga FORTE10 tõusis õhku Sitsiilia saarel asuvast NATO Sigonella lennuväebaasist.

Kell 9.25 Moskva aja järgi tegi droon luurelennu Eesti ja Läti õhuruumis piki Venemaa Leningradi ja Pihkva oblasti piiri.
Lend toimus 16 kilomeetri kõrgusel kiirusega veidi üle 600 kilomeetri tunnis.

NATO õhusõidukid teevad regulaarselt luurelende Venemaa piiride lähedal. Neid märgatakse sageli Krimmi ja Krasnodari krai piirkonnas, Läänemere ja Süürias asuvate Vene sõjaväebaaside kohal.

Sellel nädalal tuvastati ajalehe Krasnaja Zvezda andmetel Venemaa piiride lähedal 23 välismaist õhusõidukit. Õhutõrje valvejõudude hävitajad on piiririkkumise ennetamiseks õhku tõusnud 16 korral.

Venemaa kaitseministeerium on Ameerika väejuhatust korduvalt üles kutsunud lõpetama taolised luureoperatsioonid, kuid Pentagon on keeldunud seda tegemast.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on luurelennukite ja -droonide aktiivsus Venemaa piiride ja välismaal asuvate Venemaa sõjaliste objektide lähedal viimasel ajal märgatavalt suurenenud.

USA ja NATO sõjalise aktiivsuse enneolematut kasvu on märgata eriti Läänemerel. Läänes seletatakse seda vajadusega ohjeldada "Venemaa ohtu" pärast Krimmi taasühendamist Venemaaga.

Moskvas on korduvalt rõhutatud, et Venemaa ei hakka kunagi ründama ühtegi NATO riiki.

Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul teatakse NATOs hästi, et Moskva ei kavatse kedagi rünnata, kuid taolist väidet kasutatakse lihtsalt ettekäändena, et paigutada Venemaa piiri lähedale rohkem tehnikat ja pataljone.

Lugege lisaks:

Teema:
Droon (39)

Samal teemal

Maailmaturule jõudis Venemaa võimekas luuredroon
Tagid:
Pihkva oblast, Leningrad, Venemaa, USA, luuredroon

Peamised teemad